До Дня пам'яті жертв голодоморів
Res --> 1
Державні допомоги у 2009 році
Питання надання державної підтримки сім’ям з дітьми регулюються Законами України:
• “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”;
• “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”;
• “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”
6 видів допомог сім’ям з дітьми :
• допомога по вагітності та пологам
( з 01.11.09 – 186,00 грн. на місяць);
• допомога при народженні дитини складає
- на першу дитину – 12 240 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 4 800 грн., а решта – по 620 грн. щомісяця протягом 12 місяців;
- на другу дитину – 25 000 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 4 840 грн., а решта – по 840 грн. щомісяця протягом 24 місяців;
- на третю та наступну дитину – 50 000 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 5 000 грн., а решта – по 1 250 грн. щомісяця протягом 36 місяців;
• допомога при усиновленні дитини – у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини
• допомога по догляду за дитиною до 3-х років надається у розмірі, що дорівнює різниці між 75 % прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 130 грн.;
• допомога на дитину, яка знаходиться під опікою і піклуванням, надається у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, стипендії, допомоги та пенсії за попередні 6 місяців;
• допомога на дитину одинокій матері, одинокому усиновителю (вдові, вдівцю), матері, батьку дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Розміри допомоги обчислюються, виходячи із прожиткових мінімумів:
з 01.11.09
для дітей віком до 6 років – 632 грн.
для дітей віком від 6 років до 18 років – 776 грн.
для працездатних осіб – 744 грн.
для осіб, які втратили працездатність – 573 грн.
Право на державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.
Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, призначається державна соціальна допомога або пенсія за їх вибором. Державна соціальна допомога або пенсія інвалідам з дитинства, яких визнано недієздатними, а також на дітей-інвалідів призначається за вибором їх батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника.
При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.
Розміри державної соціальної допомоги
Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:
• інвалідам з дитинства І групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.11.09 – 573 грн.)
• інвалідам з дитинства ІІ групи – 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.11.09 – 458,4 грн.);
• інвалідам з дитинства ІІІ групи – 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 01.11.09 – 343,80 грн.);
• для дітей-інвалідів віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.11.09 – 401,10 грн.).
Надбавка, що призначається до державної соціальної допомоги, на догляд.
• інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць ( з 01.11.09 – 286,50 грн.)
• інвалідам з дитинства ІІ, ІІІ групи, які потребують стороннього догляду встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць ( з 01.11.09 – 85,95 грн.)
• надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається одинокій матері (одинокому батьку) незалежно від факту роботи та середньомісячного сукупного доходу сім’ї, в якій виховується дитина-інвалід.
• надбавка на догляд за дитиною в інших випадках призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
• Надбавка встановлюється в розмірі:
- на дитину-інваліда віком до 6 років – 50 % прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років
( з 01.11.09 – 316 грн.);
- на дитину-інваліда віком до 18 років – 50 % прожиткового мінімуму на дітей віком до 18 років ( з 01.11.09 – 388 грн.).
З 1 липня 2008 року інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, у яких щомісячний розмір державної соціальної допомоги не досягає 544 грн., надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
З 1 жовтня 2009 року непрацюючим особам та особам, які одержують допомогу на дітей та/або недієздатних осіб – незалежно від факту роботи, виплачується підвищення до загальної суми допомоги у розмірі 28,40 грн.
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” зазначена допомога призначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом за попередні шість місяців перед зверненням.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги встановлений:
для працездатних осіб - 133 грн.
для непрацездатних осіб - 187,50 грн.
для інвалідів - 200 грн.
для дитини з багатодітної
сім’ї віком до 6 років - 278,50 грн.
для дитини з багатодітної
сім’ї віком від 6 до 18 років - 350,50 грн.
Для звичайної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 відсотків,
а для кожної дитини, яка утримується одинокою матір'ю (батьком, усиновителем), що не перебуває в шлюбі, та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами I або II групи - на 20 відсотків.
Окремі види соціальних виплат:
- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною"
Більш детальну інформацію ви можете отримати у кабінеті № 2 (1 поверх) або за телефоном: 5-65-36
21 листопада фахівцем із соціальної роботи Ⅱ категорії Денного центру соціально-психологічної допомо...
Сьогодні відбулось засідання університету третього віку факультету "Цифрові технологі...
Цього тижня в університеті третього віку ізотерапія. Першій групі запропоновано методику "Сн...
Графік роботи консультативної поліклініки з 25.11.2024 р. по 29.11.2024 р. &nbs...
Засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров&r...
Засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного...
Графік роботи лікарів НКП "ПУ МЦПМСД" 25.11.2024 - 29.11.2024 &nbs...