AA

Звіт роботи Южноукраїнського міського історичного музею за 2016 рік

Протягом року робота Южноукраїнського міського історичного музею здійснювалася відповідно до Закону України «Про музеї та музейну справу»,  Закону України «Про культуру», Конституції України, Постанові Кабінету Міністрів України №1147 від 20.07.200 року «Положення про музейний фонд України», Статуту Южноукраїнського міського історичного музею, затвердженого рішенням Южноукраїнської міської ради №1220 від 27.03.2014 року і була спрямована на ознайомлення жителів і гостей краю з історією і культурою міста Южноукраїнська. Водночас низка масових заходів дозволила показати наш край в контексті загальноукраїнської історії та культури. Проводилися оглядові і тематичні екскурсії, надавалися індивідуальні консультації. Значне місце було відведено пропаганді досягнень нашої творчої молоді.

Южноукраїнський міський історичний музей викликає постійну зацікавленість культурної громадськості, є місцем проведення масових культурно-мистецьких та наукових заходів. Стратегія розвитку музею передбачає поширення знань про історію рідного краю, залучення до музею широкого загалу відвідувачів; забезпечення повноцінного функціонування музею як наукового та культурно-просвітницького закладу, подальший розвиток як осередку культурно-мистецького життя, піднесення рівня його роботи відповідно до сучасних вимог.

І.Кількість відвідувачів.

Станом на 25 грудня 2016 року музей відвідало 8191 осіб.

З них: 3294 учні; 4897 дорослих.

ІІ. Кількість екскурсій.

Проведено 253 екскурсії.

ІІІ. Культурно-масові заходи.

1. Захід «Герої Майдану», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні.

2. Захід «Роки війни – століття пам’яті», присвячений Дню визволення Миколаївської області від фашистських загарбників.

3. Тематичний захід «Мужність та біль Чорнобиля» з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

4. Лекція «З памяттю про незабутнє» до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

5. Захід щодо передачі вимпелу до експозиції «Моє місто – Южноукраїнськ», організований спільно адміністрацією музею та управлінням освіти.

6. Зустріч з представниками Азовського руху Цивільного корпусу Азов «Сила. Добробут. Порядок».

7. Квест «Музейний дивосвіт», приурочений Дню туризму.

8. Творча зустріч з місцевим поетом Олександром Обрієм та презентація збірки поезії «І.ДЕ.Я», присвячених Дню української писемності та мови. 

9. Захід, присвячений відкриттю експозиції та фотовиставки «Гідні творять майбутнє» до Дня Гідності та Свободи.

10. Захід, присвячений відкриттю експозиції “Навічно в пам'яті мого народу” до Дня пам'яті жертв голодоморів. 

11. Захід, присвячений відкриттю експозиції «Хоробрим серцям присвячується» до Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів.

ІV. Виставки та експозиції музею.

1. Виставка живопису «Мальовнича країна», присвяченої Дню Соборності України.

2. Експозиція науково-допоміжного матуріалу «Трагедія і героїзм Крут», присвячену Дню пам’яті героїв Крут.

3. Виставка «Афган: біль і пам’ять» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

4. Персональна виставка южноукраїнської художниці Марії Ачкасової «Біоритми».

5. Виставка «З пам’яттю про незабутнє» в рамках постійної експозиції «1418 днів подвигу і слави», з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів та 71-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

6. Виставка науково-допоміжного матеріалу «Трагедія незнищенної волі», присвяченої Дню пам*яті жертв політичних репресій.

7. Виставка дитячих малюнків «Мандруємо Європою» до Дня Європи.

8. Виставка виробів народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Світ захоплень».

9. Експозиція фотодокументальних стендів просвітницького проекту «Спротив геноциду».

10.Виставка науково-допоміжного матеріалу  «Конституція  України — гарант стабільності та розвитку» до 20-річчя Конституції України.

11. Експозиція «Київська Русь – славні сторінки історії», яка присвячена Дню хрещення Київської Русі-України.

12. Експозиція  науково-допоміжного матеріалу «Із спогадів про українську революцію 1917-1921 рр.».

13. Експозиція  історико-правових пам’яток державотворення України «Міцніє у віках наша Незалежність», виставка декоративно-прикладного мистецтва «Барви рідного краю».

14. Експозиція «Спортивна гордість міста Южноукраїнська», присвячена Дню фізичної культури і спорту.

15. Експозиція  науково-допоміжного матеріалу «Євген Коновалець – людина, яка визначала історію».

16. Експозиція науково-допоміжного «Іван Франко-світоч національного відродження».

17. Експозиція  «Не закінчиться естафета пам’яті …», зустріч з ветеранами Другої світової війни 1939-45 років та дітьми безпосередніх учасників партизанського руху до Дня партизанської слави.

18. Експозиція науково-допоміжного матеріалу «У Бабинім Яру палають сотні свіч».

19. Експозиція науково-допоміжного матеріалу «Михайло Грушевський: між історією і політикою».

20. Експозиція  «Слава і гордість українського народу» та фотовиставку «Воїни АТО: герої, які змінили хід історії», які присвячені  Дню захисника України.

21. Виставка «Не згасне полум’я перемоги» до Дня визволення України від фашистських загарбників.

22. Експозиція «Ліквідатори ЧАЕС: героїзм і мужність», яка присвячена  Дню вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

23. Експозиція «Обличчя енергетики» до Дня енергетики.

V. Показ фільмів.

Протягом року у музеї було влаштовано покази фільмів: оскароносної стрічки видатного італійського режисера Роберто Беніньї «Життя прекрасне» (1997 рік), з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту;  Ксенії Симонової, майстра пісочної анімації, переможниці телевізійного конкурсу «Україна має талант», присвячених Міжнародному дню захисту дітей; української історично – драматичної картини  режисера Олеся Саніна «Поводир», до Дня українського кіно

Загалом, протягом року у Южноукраїнському міському історичному музеї організовано 37 заходів.

VI. Публікації в періодичних виданнях та ЗМІ.

Робота музею, аспекти історії краю висвітлювалися на шпальтах газет «Контакт», «Енергетик», офіційному сайті міста Южноукраїнськ, у новинах Южно-Української АЕС.

VIІ. Покращення матеріально – технічної бази музею.

У 2016 році до музею надійшло 9  екземплярів основного фонду. За кошти міського бюджету придбано спеціалізовані музейні меблі для виставкової зали, кондиціонер для адміністративної будівлі, музична система для якісного проведення музейних заходів, кольоровий принтер для оформлення ескпозицій та газонокосарка для прибирання території музею. Також, здійснено утеплення зовнішніх стін виставкової зали музею.

Читайте також