У Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся цікавий та незвичайний майстер-клас «Осінній ноктюрн» з малювання кавою. Захід був проведений талановитим місцевим художником Олександром Куліченком. В цей раз він працював з дорослою аудиторією, яку ознайомив з цією нетрадиційною технікою малювання. Даний творчий процес розвиває художньо-творчу діяльність та формує ціннісне ставлення до мистецтва. Учасники майстер-класу отримали позитивні емоції, моральний відпочинок та незабутні враження, а в виставковій залі ще довго пахло цим благородним напоєм. Також всі присутні могли побачити тематичні малюнки місцевого художника Олександра Куліченка, виконані в техніці “Coffee art”.
Техніка образотворчого мистецтва. “Coffee art” використовує каву як фарбу. При розведенні кави водою створюється ефект легкості та тонкості тонових переходів. Кава-Арт поєднує особливості живопису та графіки. Термін «Coffee art», який згодом став загальновживаним терміном у всьому світі, був запроваджений американськими художниками Ендрю Сор та Енджел Саркела-Сор, які працюють у цій техніці.
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/5e637ded37c9551b3eed769f082cdcf0.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/4673430361b94a8699df508b34477b0b.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/839b7ae2ba2381122f26fdb440cce8e6.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/5114fe78cdfed992377e204f8de73ea3.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/27489a0c1f6037ace0db5911b7b1adb7.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/8518aeadf2763aa72546add59dba6f00.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/c8def877f094001107f3043036f6b8ab.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/efca0c9fc053bf62c9dcc7c442dc6ba7.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/64d3521d7dcd56a19237f05c0af05f4c.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/a592ba077ccf2abe604989e7f907dd84.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/c42c6a8e71975b13552975d255c846be.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/61211ca73fc294188135707c9be93f0e.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/f1321ea4f84153a336133b2ac5116dbe.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/cd65f899420aa73b630e7a24a322e147.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/19/content/f84a89c78967e12bccd623efd66bb81e.jpeg)