AA

Інформація для суб’єктів господарювання щодо системи управління якістю (ISO 9001)

ISO 9001 входить в серію стандартів ISO 9000 - це міжнародні стандарти, що описують вимоги до системи менеджменту якості. ISO (International Organization for Standardization) - Міжнародна організація по стандартизації. Україна входить в цю федерацію.

Сертифікат на відповідність вимогам ДСТУ ISO9001:2015 (або міжнародному стандарту ISO 9001:2015) – документ, що підтверджує ефективне функціонування системи управління якістю виробництва продукцією, робіт або послуг. Сертифікат, виданий підприємству, підтверджує, що Орган сертифікації перевірив функціонування системи управління якістю на підприємстві, та підтверджує, що вона відповідає вимогам даного стандарту.

Стандарти ISO 9001 прийняті більш ніж 190 країнами світу! Особливість стандартів ISO серії 9000 в тому, що вони можуть бути застосовані будь-якими підприємствами і організаціями, незалежно від їх розміру, форми власності та сфери діяльності. Без сучасних систем управління якістю підприємство не може вийти на міжнародний ринок. Все частіше не тільки зарубіжні компанії, але і вітчизняні починають будь-які переговори з українськими партнерами тільки при наявності у них сертифіката відповідності міжнародному стандарту ISO 9001.

Система управління якістю забезпечує впевненість замовників та споживачів в якості одержуваної продукції, а також поліпшує діяльність підприємства. Саме тому останнім часом наявність сертифікованої системи управління якістю є основною умовою участі у більшості тендерів і конкурсів. ISO 9001 це не тільки керівництво з управління якістю підприємства, а й потужний маркетинговий інструмент.

 Сертифікат ISO 9001 необхідний, якщо:

-  ви плануєте приймати учать в тендерах на виконання послуг чи закупівлю продукції, адже сертифікат ISO 9001 є необхідною вимогою для участі в більшості випадків тендерних умов.

Особливо це стосується таких галузей як будівництво, виготовлення обладнання та виконання робіт для електростанцій;

- плануєте виходити на міжнародний ринок. Європейські замовники надають перевагу фірмам, які підтверджують контроль якості на підприємстві;

- плануєте працювати з торгівельними мережами. На сьогоднішній момент більшість торгівельних мереж вимагає від постачальників сертифікат управління якістю;

- збираєтеся проходити акредитацію медичного закладу. Однією з вимог МОЗ для отримання вищої категорії є наявність сертифікату ISO 9001;

- націлені на розвиток бізнесу, підвищення його ефективності та виходу на вищий рівень управління підприємством за допомогою сучасних методів;

- бажаєте підвищити престижність та конкурентоспроможність на ринку.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 №447-р затверджено Концепцію державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг). Концепція спрямована на підтримку зусиль підприємств у задоволенні потреб споживачів шляхом поліпшення якості й конкурентоспроможності продукції, розвитку і впровадження методів управління якістю.

Політика управління якістю ґрунтується на таких принципах всеохоплюючого управління якістю:

1. Орієнтація на споживача.

2. Роль керівництва підприємств у вирішенні питань якості.

3. Залучення працівників підприємств до процесів управління якістю.

4. Процесний підхід до управління ресурсами і діяльністю підприємств.

5. Системний підхід до управління діяльністю підприємств.

6. Постійне навчання працівників, впровадження інновацій та вдосконалення виробничих процесів.

7. Прийняття рішень з урахуванням конкретних фактів.

8. Розвиток партнерських стосунків із постачальниками.

Ці вісім принципів менеджменту якості створюють основу для стандартів на системи менеджменту якості, які входять в ISO 9000.

Підприємства можуть довести своє право на одержання державної підтримки шляхом обґрунтування власних програм поліпшення якості та забезпечення конкурентоспроможності продукції.

Читайте також

Увага!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Місто Южноукраїнськ постійно виборює звання всебічно безпечного та зручного для проживання міст...

Грант!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Міністерство закордонних справ Республіки Болгарія через Посольство Республіки Болгарія в Києві огол...

Відбулося засідання робочої наради щодо вирішення проблемних питань подолання несанкціонованої (стихійної) торгівлі у місті Южноукраїнську

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

11 травня 2019 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засі...