В Южноукраїнському міському історичному музеї в рамках постійної експозиції «Україна між двох вогнів» організовано виставку науково-допоміжного матеріалу «Запали свічку пам’яті». На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, що розповідають про страшну трагедію другої світової війни.
День пам’яті жертв фашизму – це день, коли вшановуються десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. Це день поминання полеглих у боях солдатів, а ще більше – мирних людей різних національностей, які загинули під бомбами, від хвороби, голоду, холоду, у концтаборах.
З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.
У тій трагедії наша держава має свій особливо скорботний рахунок незліченних людських втрат. Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих у роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів.
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/9486317a3e4ec472366e418cce7e7585.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/1bf48f6c8a1490b2adb6f6b6c20d4f68.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/f915f03f106cbc445f04d7ee94091072.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/e9c91a16b336da867f0c2a8cc342993b.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/dfc06eb9473465d6b97675cc155826af.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/2d295e1f47f224ad44fd8cbc92434f46.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/3eeb5a5ffef3e5a5add38f6d5e34ee13.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/e37ba046f2bf0b5248e8d5e023ca1a6b.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/13/content/c0002dfb5c40c880fcb8bfb6a5530513.jpeg)