AA

День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні

22 червня – День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні.
У цей день ми схиляємо голови перед загиблими у найбільшій в історії людства війні, згадуємо мільйони полеглих українців. 22 червня 1941 року гітлерівські війська вторглися на нашу землю. Україна у роки Другої світової війни зазнала колосальних людських втрат. Ми віддаємо данину шани та любові ветеранам за їх героїзм і жертовність. Низький вам уклін, сивочолі ветерани, що вистояли та перемогли, врятували від поневолення рідну землю, Європу, увесь світ. 

22 червня  у  виставковій залі Южноукраїнського міського  історичного музею відбувся  захід, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні                «З пам’яттю  про незабутнє». На захід завітали перший заступник міського голови                          з питань діяльності виконавчих органів ради Галина Мустяца, секретар  Южноукраїнської міської ради Людмила Дзюбенко, керуючий справами виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Ірина Головченко, представники виконавчих органів ради, члени Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил Організації ветеранів України на чолі з головою В’ячеславом Громенко, представники Южноукраїнської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), представники ЗМІ, вихователі та діти з літнього прогулянкового майданчику «Веселкові барви» центру дитячої та юнацької творчості та всі охочі.

До слова було запрошено першого заступника міського голови Галину Мустяцу, голову Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил Організації ветеранів України В’ячеслава Громенка, а також членів ради ветеранів: Ларису Баликіну, Віру Бохонову, Марію Алтин-Пару.  Було сказано чимало щирих слів вдячності та прозвучало багато віршів про війну, що вшановують пам'ять тих, хто ціною власного життя відстояв мир та свободу для нас – прийдешніх поколінь.

До огляду присутніх були  представлені: тематичний хронологічний  відеоматеріал про початок Другої світової війни в Україні,  ряд фотокопій світлин, друкованих видань та документів часів Другої світової війни 1939-1945 років, які, зокрема, розповідають про початок радянсько-німецького воєнного конфлікту, що було розпочато 22 червня 1941 року. 

 

 

 

Також до уваги  южноукраїнців та гостей міста діє постійна експозиція «1418 днів подвигу і слави», в якій експоновано елементи озброєння, нагороди, історичні документи та особисті речі безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

  Запрошуємо усіх охочих за адресою:

м. Южноукраїнськ

вул. Набережна Енергетиків, 12-а

тел. для довідок: (05136) 2-12-71

Читайте також

Відбулось засідання робочої групи з розгляду питань доцільності створення та облаштування центру соціальної підтримки

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

03 березня у залі виконавчого комітету відбулось засідання робочої групи з розгляду питань доцільнос...

До Дня Святого Валентина

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

  Панкратівський та Іванівський сільські клуби Южноукраїнської міської територіальної гро...

З нагоди Дня Соборності України

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

22 січня відбулося урочисте покладання квітів Южноукраїнським міським головою Валерієм Онуфрієнко, г...