Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | З початку року в Україні на пожежах загинуло 913 громадян
AA

З початку року в Україні на пожежах загинуло 913 громадян

Кожного дня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж, на яких гинуть та травмуються наші співвітчизники. Лише минулої доби в Україні виникло 148 пожеж, внаслідок яких 4 людей загинуло та ще 1 - постраждала. Від початку року показник загибелі сягає вже 913, а травмованих - 723. Найчастіше, основними причинами травмування та загибелі людей є власна недбалість та нехтування правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники у місцях, що легко доступні для дітей майже завжди призводять до пожеж у помешканнях.

Зокрема, у Чернівецькій області 19 червня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку смт Красноїльськ Сторожинецького району. В одній із кімнат будинку перебувала 9-місячна дитина. Батьки дівчинки пожежу помітили вже тоді, коли з вікон пішов сильний дим. Дорослі одразу ж кинулись в середину будинку та винесли дитину із приміщення. На жаль, опіки, які отримала дитина виявилися несумісні з життям.

Цього ж дня, до Служби порятунку Запорізької області надійшло повідомлення про пожежу дачної ділянки у м. Дніпрорудне Василівського району. Під час розвідки вогнеборці, які прибули на виклик, в одній з кімнат будинку виявили тіло загиблого чоловіка.

Також на цьому тижні рятувальники Чернівецької області під час ліквідації пожежі у приватному будинку, в одній із кімнат виявили тіло жінки без ознак життя.

Заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

- не паліть у ліжку;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Пам’ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

http://mk.dsns.gov.ua/

 

Читайте також

Зверніть увагу!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради

❗️За вказівкою  НЕК "УКРЕНЕРГО" ГПВ з 5:00 застосовується 1 (одна) черга. Де...

Зверніть увагу!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

❗️ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс" повідомляє, що з 31.10.2025 застосовується графік погодинних відк...

В Южноукраїнській територіальній громаді розпочав роботу офіцер-рятувальник громади

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради

В Южноукраїнській територіальній громаді розпочав роботу офіцер-рятувальник громади – старший...

До відома жителів громади!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради

❗️02 жовтня 2025 року з 10.00 до 11.00 буде проводитися перевірка системи оповіщення з включенням...

Зверніть увагу!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради

За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології на території Південноукраїнської міськ...

Оповіщення до Загальнонаціональної хвилини мовчання: технічне обслуговування системи

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради

Для забезпечення якісного проведення Загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими внаслідок зб...