«Це саме той ветеран»
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Res --> 1
В Україні діє Генеральна угода, яка укладена на 2016-2017 рр. відповідно до законів України „Про колективні договори і угоди”, „Про соціальний діалог в Україні” між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України, що надалі іменуються Сторонами.
Угода набрала чинності 23 серпня 2016 року з дня її підписання
Основні положення проекту Генеральної угоди
Угода складається з трьох розділів (Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості; Оплата, умови, охорона праці та соціальний захист працюючих; Соціальний діалог) загальних, заключних положень та 7 додатків.
Економічний блок
Економічний блок Угоди містить спільні домовленості сторін щодо вжиття спільних заходів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку, підтримку вітчизняного виробництва, вирішення проблемних питань економічного розвитку і діяльності бізнесу, зокрема в частині інвестиційної діяльності, кредитування реального сектору, погашення заборгованості держави перед бізнесом із відшкодування ПДВ і повернення передплат податку на прибуток, здійснення заходів щодо відновлення виробництва та запобігання можливого банкрутства стратегічних підприємств.
Значна увага приділена питанням державної і тарифної політики. Згідно з Угодою сторони проводитимуть консультації щодо:
- мінімізації негативного впливу підвищення цін/тарифів на рівень життя населення та ефективність функціонування галузей;
- встановлення цін/тарифів на продукцію (послуги) суб'єктів природних монополій, підприємств житлово-комунального господарства та послуги зв’язку на економічно обґрунтованому рівні;
- здійснення заходів щодо адресної підтримки окремих категорій громадян;
- вдосконалення існуючих механізмів регулювання цін на продукцію та послуги природних монополій на внутрішньому ринку, а також визначення механізмів здійснення спільного контролю сторін за їх встановленням тощо.
Соціальний блок Угоди містить положення, які визначають:
- для підприємств небюджетної сфери: темпи зростання середньої заробітної плати; тарифну ставку робітника І розряду у 2016 році та проведення переговорів щодо встановлення її розміру в 2017 році; розмір заробітної плати некваліфікованого працівника; перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер тощо;
- для бюджетної сфери: недопущення збільшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою; порядку проведення переговорів щодо встановлення цих розмірів, їх підвищення з урахуванням можливостей виконання зведеного бюджету, збільшення фонду оплати праці для державних службовців тощо.
Значна увага приділена питанню погашення заборгованості із заробітної плати та вжиття заходів з метою недопущення її виникнення.
Крім того, цей розділ містить низку домовленостей з питань охорони праці, соціального захисту, гуманітарних питань, молодіжної політики, задоволення духовних потреб населення.
Розділ, присвячений соціальному діалогу, окреслює форми співпраці сторін в контексті реалізації Угоди. Разом із тим вся Угода є актом соціального діалогу, який передбачає спільну роботу, зокрема в напрямку реформування системи соціальних та податкових пільг, загальнообов’язкового державного соціального страхування, оплати праці, її легалізації та детінізації зайнятості, удосконалення законодавства у соціально-трудовій сфері.
Угодою визначено низку рекомендацій для сторін колективних переговорів на галузевому та територіальному рівнях, а також для включення у колективні договори.
Додатково:
Генеральна угода укладається на тристоронній основі, а суб'єктами, що перебувають у сфері дії сторін є:
- 95 всеукраїнських профспілок, які представлені 5-ма репрезентативними об’єднаннями профспілок;
- 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені 4-ма всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців;
- органи виконавчої влади, які представляє Кабінет Міністрів.
Переговорний процес: найдовший за всю історію укладення в Україні, який тривав понад 4 роки.
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній...
Найчастіше аварії стаються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стают...
Міський голова Валерій Онуфрієнко разом із депутаткою міської ради Анастасією Палько, яка є також за...
На базі «Центру комплексної реабілітації «Поділля» у Вінниці відкрито унікальний м...
21.11 в м.Південноукраінськ , Вознесенського р-ну буде працювати мобільна група БФ «Право...
У межах Меморандуму Міністерства у справах ветеранів України із МБФ “Сприяння розвитку медицин...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради інформує територіальну гро...
Чому ППД важлива й де її місце в організаційній структурі підприємства? ППД дає змогу управляти р...