У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано виставку науково-допоміжного матеріалу "Народ трагічної долі" до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформаційними матеріалами, які свідчать про події тих часів.
Щороку 18 травня відзначається подія, яка стала великою трагедією для кримських татар і не тільки – річниця депортації кримськотатарського народу 1944 року. За офіційними даними за наказом Сталіна було депортовано 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар виселили в Казахстан, Таджикистан та в росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар. Дії радянської влади проти кримських татар слугують яскравим прикладом усієї радянської політики. Цей злочин визнано світом як акт геноциду. В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу ми, українці, маємо вшанувати пам’ять депортованих татар. Сьогодні вони знову мішень репресій, як і колись.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/5/20/content/abd3c7766b8829ea43ac32e4de414369.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/5/20/content/b71f69596626a76efe50997fc3284642.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/5/20/content/cdcb2b9f147cef28ddcc91c87f656e5a.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/5/20/content/458bec237c3d6015881b4e0fbfb55741.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/5/20/content/7b82b776178cc001e91880d07bd56de4.jpeg)