3 жовтня 2017 року у столиці відбувся семінар «Діяти, а не чекати. Медична реформа: досвід регіонів».
Організатором заходу виступила громадська організація «Клуб мерів» під головуванням В.П. Удовиченка, в роботі взяв участь перший заступник МОЗ України Павло Ковтонюк.
В своїй програмній промові П. Ковтонюк окреслив найближчі перспективи запровадження певних моделей фінансування медичної галузі, шляхи вирішення проблем кадрового та матеріально-технічного забезпечення. В пріоритеті Уряд планує фінансувати первинну ланку. На жаль, саме відсутність розмежування рівнів медичної допомоги у містах-супутниках АЕС ставить під загрозу забезпечення медичних закладів за рахунок місцевих бюджетів.
Вирішено, найближчим часом саме ці проблеми висвітлити в колі представників місцевого самоврядування та медичної спільноти регіонів. Оскільки, одним із ключових питань наступної сесії міськради стане питання створення у м. Южноукраїнську Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), на семінарі були присутні начальник відділу охорони здоров’я Департаменту соціальних питань та охорони здоров’я міськради Щербина Н.М., заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «ЮМЛ» Доценко І.А.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2017/10/10/6157d90afba17e33efd69ee983082d4b.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2017/10/10/35cbec8bdf80565ac1bce0ca4f96288b.jpeg)