Правила етичної поведінки публічних службовців
Публічні службовці під час виконання своїх посадових обов’язків мають дотримуватися правил ети...
Res --> 1
В останній час збільшилась кількість випадків шахрайств при яких зловмисники, представляючись по телефону працівниками поліції, вимагають гроші за визволення родичів, яких нібито затримано за скоєння тяжких злочинів.
Мета злочинців – виманити у громадян гроші, які вони повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.
Шановні Громадяни! В разі надходження такого телефонного дзвінка:
- Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів;
- Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.
- Спробуйте як найскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Також збільшилась кількість випадків шахрайств при яких зловмисники під виглядом купівлі товарів у мережі Інтернет, заволодівають реквізитами платіжних карток і здійснюють зняття грошових коштів, які знаходяться на рахунках громадян у тому числі і кредитного ліміту встановленого як додаткова послуга від банків.
Крім цього є дуже багато випадків, коли мешканці міста при купівлі товару через мережу інтернет, відправляють гроші наперед, та в подальшому не отримують замовлений ними товар.
ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ:
- Замовте окрему платіжну картку для здійснення будь-яких операцій пов’язаних з купівлею-продажем товарів в мережі Інтернет (без кредитних лімітів та не прив’язану до інших рахунків).
- Підключить послугу СМС-інформування про операції з вашим рахунком.
- Пам’ятайте, що при зарахуванні грошових коштів на ваш рахунок відправнику потрібно знати тільки номер вашої карти. Якщо вам дзвонить особа, яка представляється працівником банку та просить повідомити інформацію про пін-код, коди в СМС-повідомленнях, які приходять на Ваш телефон з банку та необхідні для зарахування коштів на ваш рахунок – знайте що це ШАХРАЇ, ЯКІ ВЖЕ НАМАГАЮТЬСЯ ЗНЯТИ КОШТИ З ВАШОГО РАХУНКУ.
- При купівлі будь-якого товару в мережі інтернет, не перераховуйте гроші на перед, тільки при отримані товару.
Співробітники Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звертаються до кожного мешканця міста з проханням об’єктивно та правильно поводитись, щоб не стати об’єктом злочинних посягань.
В разі виникнення необхідності звертатись до ЧЧ міськвідділу ( тел. 2-54-00 та «102») цілодобово.
Вказану інформацію доведіть до відому родичів, знайомих та близьких.
В.В.МУРУГОВ, начальник Южноукраїнського ВП
Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області

Публічні службовці під час виконання своїх посадових обов’язків мають дотримуватися правил ети...
У зв’язку з безпековою ситуацією, а також ускладненим рухом на нещодавно ураженій ворогом фаст...
Інформація щодо потреби в підвищенні кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядуван...
Якщо ви бажаєте стати присяжним і відповідаєте вимогам Закону України «Про судоустрій і статус...
Із 8 грудня 2025 року Державна служба статистики України відновлює проведення вибіркових обстежень н...
Південноукраїнська міська рада інформує мешканців про зміну офіційної назви нашої територіальної гро...
Органи державної статистики у грудні поточного року відновлюють проведення вибіркових обстежень домо...
В Україні реалізується інформаційна кампанія Tryangle (Трикутник критичного мислення), спрямована на...
Дні стають холоднішими, ночі довшими, і чимало вуличних тварин шукають теплі та затишні місця, щоб з...
Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного майна», наказом Фонду дер...