Сьогодні до Южноукраїнського міського історичного музею завітали вихованці студії декоративно-прикладного мистецтва «Декор» ПК «Енергетик» на чолі з керівником Волошиною Валентиною Іванівною. Діти віком від 8 до 12 років тематично прикрасили територію музею до Геловіна.
Виявляється, це свято не таке вже нове для слов’янського світу!
У давніх слов’ян-язичників ніч з 31 жовтня на 1 листопада називалася Велесовою ніччю. Це ніч великої сили, коли тоншають кордони між світами. Вночі в цей час на вулицю виставлялася тарілка з частуванням для душ померлих. На підвіконня ставилася свічка, вона вказувала (як маяк) шлях душам, які готові прийти до нащадків і допомогти. На вівтар свята клалися яблука, гарбузи, кабачки, осінні квіти. Згадували близьких, друзів, родичів, що вже пішли, але без жалю. Перш за все, це сімейне свято.
Знаменита фраза: «Цукерки або смерть!» не залишилась без відповіді. Діти, отримавши солодку винагороду, пообіцяли бути чемними і слухняними. Пропонуємо Вашій увазі фото- та відеозвіт з проведеної роботи. Усі присутні були в захисних масках і дотримувались соціальної дистанції.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/f3e3796a888e992f6437143f29514eb4.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/a5ad1d6156c0a674259dd1f6baa12ef1.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/d81e7db0cdabbc4b537f0138ebf37faf.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/0f1c55dd5ac78060c86e87fa7c1aca67.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/74daab7fdcce9b9f721065fd66ea0267.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/f65dfa23d739df3dc12f07344ae5a950.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/29/content/21f8e05aa03111954b84574c1f603117.jpeg)