
Зуболікування та протезування – безкоштовно для ветеранів і ветеранок
Для ветеранів та ветеранок доступні безоплатні послуги зуболікування та зубопротезування. Отримат...
Res --> 1
Військова російська агресія і трагічні події, які відбуваються в Україні вже більше трьох років стали для значної частини населення України найбільшим джерелом стресових розладів, люди відчувають психологічні наслідки травматичних подій, свідком або учасником яких їм довелося бути.
Попри воєнні дії мільйони українців продовжують працювати. Стрес, страх, паніка, тривога, депресія, відчай, психологічні травми й інші проблеми, з якими стикаються працівники, не лише погіршують якість їхнього життя, але і знижують продуктивність праці, підвищують ризики нещасних випадків на роботі.
Саме тому дуже важливим аспектом є психосоціальна підтримка на робочому місці. Психологічний і соціальний добробут працівників є важливою складовою здорового і продуктивного робочого середовища.
Наслідки війни матимуть тривалий вплив на ментальне здоров’я населення, що працює, а також на молоде покоління, яке ще має вийти на ринок праці. Тому підприємствам і організаціям потрібно буде не тільки забезпечити підтримку психологічно здорового робочого середовища, а й постійно вдосконалювати й посилювати цю підтримку.
Зберегти ментальне здоров’я працівників і сталість бізнесу у воєнний і післявоєнний час допомагають політика і програма психосоціальної підтримки на робочому місці.
Психосоціальна підтримка на робочому місці має ґрунтуватися на письмовій політиці підприємства. Для того, щоб така підтримка була системною, відбувалася на постійній основі й мала профілактичний характер, потрібна відповідна система дій: політика і програма заходів у межах цієї політики. Запровадження програми психосоціальної підтримки підсилить значення та відкриє шлях до профілактики інших психосоціальних ризиків у сфері праці. Психосоціальна підтримка є частиною заходів, які можуть бути інтегровані в загальну політику і програму безпеки й здоров’я на роботі. Вони доповнюють профілактичну діяльність, спрямовану на усунення та контроль факторів психосоціальних ризиків.
Психосоціальна допомога дає змогу управляти ризиками для психічного здоров’я та підтримувати співробітників, які цього потребують. Навчання співробітників навичкам психосоціальної допомоги може принести користь підприємствам в усіх галузях. Це підвищує рівень інформованості співробітників щодо підтримки ментального здоров’я, надає можливість перенаправити людину для отримання фахової допомоги.
Працівники ПМУ Держпраці рекомендують включити положення щодо психосоціальної допомоги на роботі до колективних договорів та угод. З організаційної точки зору психосоціальна допомога може бути складовою загальної програми психосоціальної підтримки на робочому місці.
Інформація за матеріалами управління Держпраці
Для ветеранів та ветеранок доступні безоплатні послуги зуболікування та зубопротезування. Отримат...
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів &...
Тривала дія високих температур на робочому місці — це не просто дискомфорт, а серйозний ризик...
Уклали трудовий договір із найманим працівником? Подбайте про належні, безпечні й здорові умови прац...
З метою забезпечення дітей, зарахованих у новому навчальному році до першого класу закладу освіти, щ...
Послуги домашніх працівників в Україні стають все більш популярними. Це й не дивно, адже в сучасному...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Безпека на робочому місці – це один із ключових аспектів успішної та продуктивної діяльно...
10.07.2025 в управлінні соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради б...
Сучасній людині пропонують безліч різноманітних методів, порад для досягнення успіху. Але чому тоді...