Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | ПАЕС очищує — громада підтримує: формула чистої води
AA

ПАЕС очищує — громада підтримує: формула чистої води

До Дня довкілля, який цьогоріч відзначають 19 квітня, варто згадати: екологічна безпека — спільна відповідальність. Уже понад 40 років за очищення стічних вод у Південноукраїнську відповідають очисні споруди ПАЕС. Їх ефективність — приклад того, як технічні рішення можуть служити природі, якщо люди також діють свідомо: обирають безпечні засоби, економлять воду та дбають про довкілля щодня.

Очисні споруди господарсько-побутової каналізації ПАЕС у місті Південноукраїнськ забезпечують високий рівень очищення стічних вод як з міста, так і з промислового майданчика. Щодоби тут обробляється майже 7 000 кубічних метрів стоків. Це обсяг, еквівалентний кільком сотням вантажівок з водою, — і кожна з них проходить через кілька рівнів очищення, перш ніж потрапити назад у навколишнє середовище.

«У 1979 році було введено в експлуатацію першу чергу очисних споруд, згодом — другу. Після очищення ми не скидаємо у Південний Буг — вода потрапляє в Ташлицьке водосховище, яке має статус технічної водойми. Варто знати, що якість очищеної води навіть вища, ніж у самій річці», — зазначає Микола Пронін, заступник головного інженера ПАЕС із загальностанційних об’єктів.

Процес очищення складається з кількох етапів. На першому - проводиться механічне очищення: видаляються тверді домішки, зважені частки та жири. Далі йде біологічне очищення з окисненням органічних забруднень у спеціальних місткостях. Наступний етап - знезараження, яке передбачає обробку стоків гіпохлоритом натрію. Ефективність системи очищення за різними показниками коливається від 77 до 99%. Обов’язковим є доочищення у трьох біоставках. Тут вода додатково фільтрується в умовах, близьких до природних, і лише після цього потрапляє у Ташлицьке водосховище.

Контроль якості на регулярній основі здійснюється хіміко-бактеріологічною лабораторією цеху водопровідно-каналізаційного господарства і теплових мереж. Досліджуються фізико-хімічні та мікробіологічні показники на всіх етапах очищення, що забезпечує відповідність санітарним нормам і екологічним вимогам.

Водночас є проблема, яка виходить за межі технічних рішень — високий вміст фосфатів у стоках через побутову хімію. «Це світова проблема, і в нас вона також актуальна. Ми не можемо повністю очистити воду від фосфатів — коефіцієнт очищення складає лише 77%. Тому я закликаю мешканців міста: будь ласка, використовуйте безфосфатні миючі засоби», — наголошує Микола Пронін.

Використання безфосфатної побутової хімії, раціональне водоспоживання та повага до природних ресурсів — це прості, але важливі кроки, які може зробити кожен. Завдяки таким свідомим діям чиста вода перестає бути лише результатом складного технічного процесу, який забезпечує Південноукраїнська АЕС, а стає спільним надбанням, відповідальність за яке несе вся громада.

 

Читайте також

Інформація про перегляд тарифів на теплову енергії, що надає філія «ВП «Південноукраїнська АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» на території Южноукраїнської територіальної громади

ВП «Південноукраїнська АЕС»

Інформація про перегляд тарифів на теплову енергії (виробництво, транспортування та постачання),...

Благодійний забіг «Енергодар нескорений»: південноукраїнці символічно подолали відстань до окупованого міста

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

5 червня працівники ПАЕС разом з іншими мешканцями Південноукраїнська долучилися до всеукраїнської і...