Повідомлення про плановану діяльність
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Res --> 1
На ЮУАЕС стартували конкурси професійної майстерності. 9 липня визначено першого переможця. Зі значним відривом балів ним став дефектоскопіст рентгено-гаммаграфування служби контролю металу (СКМ) ВП ЮУАЕС Іван Масінкевич. Саме він у жовтні цього року на Рівненській атомній електростанції буде представляти підприємство на галузевому змаганні.
Для молодих спеціалістів участь у конкурсах «Кращий за професією» - це реальний шанс проявити себе та піднятися кар’єрними сходами. Серед дефектоскопістів рентгено-гаммаграфування Южно-Української АЕС охочих спробувати свої сили вистачає. За словами начальника лабораторії неруйнівних методів контролю СКМ ЮУАЕС Миколи Красовського, серед молодих спеціалістів завжди є висока конкуренція. Кожен хоче бути першим.
Дефектокопісти на ЮУАЕС обстежують діюче обладнання і допомагають ремонтникам виявляти пошкодження: тріщини, шлакові вкраплення, відшарування. Крім того, вони виконують вхідний контроль нових деталей. Дефектоскопіста можна порівняти з рентгенологом. Тільки на відміну від лікаря, він оцінює не стан здоров’я, а якість зварних з’єднань. Неточність результату може призвести до аварійних зупинок обладнання, а також значних матеріальних збитків для підприємства. Тож підвищенню кваліфікації і перевірці знань спеціалістів служби контролю металу завжди приділяють значну увагу.
«В Україні дефектоскопістів навчають тільки в Дніпропетровському технікумі зварювання та електроніки імені Патона. Такі спеціалісти завжди у дефіциті, тож на роботу до нас приходять фахівці з різною освітою. Головне, щоб було бажання навчатися та розвиватися», - підкреслює Микола Красовський.
Традиційно конкурс проходив в два етапи, члени комісії оцінювали теоретичну та практичну підготовку спеціалістів. Змагання тривало протягом двох днів, з повним дотриманням карантинних вимог.
Спочатку молодим спеціалістам треба було відповісти на 10 питань, які передбачали перевірку знань з охорони праці, радіаційної безпеки, методології виконання радіографічного контролю. Наступного дня під час практичного завдання конкурсанти оцінювали зразок зварного з’єднання та готували результати контролю.
Для дефектоскопістів 3-5 розрядів це незвична робота, адже розшифровкою даних радіографічного контролю частіше займаються інженери-дефектоскопісти. Члени комісії оцінювали якість результату, правильність дій підготовки робочого місця та інструментів для виконання завдання. «Як керівник підрозділу я повністю задоволений якістю підготовки конкурсантів. - зазначив начальник служби контролю металу ВП ЮУАЕС Андрій Бажуков. - Гарна зміна підростає, ми бачимо бажання молоді підвищувати свою кваліфікацію та досягати професійних висот».
Зі значним відривом балів переміг Іван Масінкевич. Він вже чотири роки працює у службі контролю металу, двічі був учасником і призером конкурсу наукових докладів, а от у змаганні «Кращий за професією» спробував свої сили вперше. Каже, що всі суперники – досвідчені і грамотні спеціалісти, тож спрогнозувати результат заздалегідь було просто неможливо.
Друге місце у конкурсі професійної майстерності посів молодий спеціаліст Євген Тарасенко, який працює у підрозділі менше року. За словами Андрія Бажукова, у цього конкурсанта теж високий потенціал і він ще покаже себе. «Бронзу» у батлі молодих спеціалістів взяв Дмитро Медведєв.
Для колективу Южно-Української АЕС і в цілому для НАЕК «Енергоатом» конкурси профмайстерності – не просто разові змагання. Це виробнича традиція, що об’єднує колектив компанії і мотивує його бути кращим. Молоді спеціалісти можуть продемонструвати свою майстерність, обмінятися досвідом з колегами і отримати грошове заохочення за професіоналізм.
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Активісти ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ провели серію профорі...
Працівники філії «ВП ПАЕС» з місцевого осередку Українського ядерного товариства допомог...
5 листопада на Південноукраїнській АЕС розпочала роботу місія підтримки Паризького центру Всесвітньо...
Зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» Палацу культури “Енергетик&rdqu...
Члени місцевого осередку Українського ядерного товариства (УкрЯТ), більшість з яких є працівниками П...
Представники Південноукраїнської АЕС у складі корпоративної команди Енергоатома взяли участь у Київс...
8 жовтня у рамках проєкту «Nuclear Education» в інформаційному центрі «Імпульс&raq...
Південноукраїнська АЕС готова до несення зимових навантажень - такого висновку дійшла комісія у скла...