Повідомлення про плановану діяльність
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Res --> 1
Під час планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблока №1 ЮУАЕС розущільнення головного роз'єму реактора було виконано за допомогою нового силового обладнання. Гайковерт виробництва компанії «TENSOR AB» (Швеція) придбаний в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ). 3-6 вересня представники заводу-виробника провели навчання персоналу ЮУАЕС і супроводжували перше застосування нової установки.
Переваг у нового гайковерта багато: він легкий, мобільний, більш функціональний, оснащений додатковим пристроєм для викручування шпильок з фланця реактора і переведення їх у транспортне положення. Він працює з групою шпильок, одночасно розкручуючи 6 штук, але також здатний діяти локально, з однією шпилькою. Устаткування, яке досі використовувалося для ущільнення/розущільненя головного роз'єму реактора енергоблоків прослужило понад 30 років і вже виробило свій ресурс.
«Раніше нам доводилося розущільнювати реактор за допомогою гайковерта, а викручувати шпильки - вже за допомогою шпильковерта, - пояснює головний інженер енергоремонтного підрозділу (ЕРП) ЮУАЕС Сергій Шпирко. - Тепер всі операції будуть виконуватися однією системою. Це не тільки полегшує працю, а й значно економить час. Є ще один плюс - зниження дозових навантажень на персонал. Управління процесом буде проводитися дистанційно, кількість задіяних працівників скоротиться».
Кришка реактора кріпиться за допомогою 54 шпильок. Кожна завдовжки 180 сантиметрів, діаметром 170 мм і вагою 300 кг. Ще 30 кг важить гайка. Це найбільші елементи кріплення, які використовуються в атомній енергетиці. Заміну обладнання для роботи з цим кріпленням було включено до програми К(з)ПБ.
Представники компанії-виробника протягом 4-х днів навчали персонал ЮУАЕС працювати з новим обладнанням. Спочатку провели теоретичний курс, далі продемонстрували етап збірки гайковерта і його установки на головний роз'єм реактора. Сам процес розущільнення тривав добу (зазвичай він займав півтори доби). За цей час практичні навички експлуатації гайковерта отримав персонал трьох змін дільниці транспортно-технологічного обладнання ЕРП. За умовами контракту представники фірми-виробника мають супроводжувати повний цикл роботи свого обладнання, тож ущільнення головного роз'єму реактора за допомогою нового гайковерта на енергоблоці №1 також буде проходити за участі фахівців «TENSOR AB».
Обираючи постачальника обладнання, южноукраїнські фахівці спиралися на думку колег-атомників Рівненської та Хмельницької АЕС, де подібне обладнання вже експлуатується і отримало позитивні відгуки. Новий гайковерт планується використовувати на всіх трьох енергоблоках Южно-Української АЕС.
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Активісти ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ провели серію профорі...
Працівники філії «ВП ПАЕС» з місцевого осередку Українського ядерного товариства допомог...
5 листопада на Південноукраїнській АЕС розпочала роботу місія підтримки Паризького центру Всесвітньо...
Зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» Палацу культури “Енергетик&rdqu...
Члени місцевого осередку Українського ядерного товариства (УкрЯТ), більшість з яких є працівниками П...
Представники Південноукраїнської АЕС у складі корпоративної команди Енергоатома взяли участь у Київс...
8 жовтня у рамках проєкту «Nuclear Education» в інформаційному центрі «Імпульс&raq...
Південноукраїнська АЕС готова до несення зимових навантажень - такого висновку дійшла комісія у скла...