Повідомлення про плановану діяльність
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Res --> 1
У ВП ЮУАЕС під час осіннього циклу підтримання кваліфікації оперативного персоналу, який триває з 21 вересня по 24 грудня, до занять з ліквідації аварійних ситуацій залучені фахівці групи інженерної підтримки (ГІП). Консультативну допомогу персоналу блочного щита керування (БЩК) вони надають безпосередньо з кризового центру, куди виведено параметри роботи обладнання реальних енергоблоків та повномасштабних тренажерів. Досвід южноукраїнських атомників в цьому плані в рамках НАЕК «Енергоатом» поки що унікальний.
Двічі на рік кожна з п’яти діючих оперативних змін атомної електростанції та дві резервні проходять двотижневий курс підтримання кваліфікації. Навчальна сесія, крім теоретичного матеріалу у вигляді лекцій та відпрацювання практичних навичок на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру (НТЦ), обов’язково передбачає заняття з ліквідації аварійної ситуації. Відтепер разом з оперативниками двічі на рік тренування проходить кожен член групи інженерної підтримки. До її складу входять досвідчені фахівці (як правило, керівники) основних цехів і підрозділів: реакторного, турбінного, електричного, теплової автоматики і вимірювань, служби аналізу безпеки, служби головного технолога та НТЦ. Завдання групи інженерної підтримки – консультативна допомога персоналу блочного щита керування під час ліквідації аварії.
Дмитро Шаміс, заступник начальника навчально-тренувального центру ЮУАЕС пояснює: «Дії оперативного персоналу блочного щита керування чітко регламентовані. У разі аварійної ситуації оператори БЩК працюють за спеціально прописаними процедурами – симптомно-орієнтованими аварійними інструкціями. Ці документи враховують максимально можливі сценарії розвитку подій. Але життєві реалії не завжди передбачувані. То ж було створено групу інженерної підтримки, яка б за необхідності надавала консультативну допомогу персоналу БЩК».
Група інженерної підтримки для ефективної взаємодії зі штабом КАРМ (керівника аварійними роботами на майданчику), має перебувати у кризовому центрі. З впровадженням на енергоблоках ЮУАЕС системи ПАМС (аварійного та післяаварійного моніторингу) та дублювання її на повномасштабних тренажерах, члени ГІП мають змогу з кризового центру спостерігати за параметрами обладнання, аналізувати ситуацію і коригувати алгоритм дій персоналу БЩК. Ситуація максимально наближена до реальної. Комунікацію організовано через головного фахівця з безпеки (ГСБ), який знаходиться на блочному щиті керування. І це ще одна новація, яка поки що запроваджена лише на Южно-Українській АЕС.
«Ми плануємо ще більше розширити коло учасників цих тренувань, - зазначає заступник начальника навчально-тренувального центру ЮУАЕС Дмитро Шаміс. - Крім, власне, персоналу БЩК, ГІП, ГФБ плануємо залучати деяких представників штабу КАРМ та аварійні бригади. На мій погляд, це дозволить персоналу впевненіше почувати себе у будь-якій надзвичайній ситуації та в процесі навчань виявити можливі неузгодження в організації аварійних тренувань».
Під час осінньої сесії підтримку кваліфікації вже пройшли три зміни ЮУАЕС. Разом з ними у протиаварійному тренуванні брали участь три групи інженерної підтримки. На черзі ще чотири. Остаточні висновки про новації під час проведення протиаварійних тренувань буде зроблено після завершення циклу занять з підвищення кваліфікації оперативного персоналу.
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Активісти ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ провели серію профорі...
Працівники філії «ВП ПАЕС» з місцевого осередку Українського ядерного товариства допомог...
5 листопада на Південноукраїнській АЕС розпочала роботу місія підтримки Паризького центру Всесвітньо...
Зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» Палацу культури “Енергетик&rdqu...
Члени місцевого осередку Українського ядерного товариства (УкрЯТ), більшість з яких є працівниками П...
Представники Південноукраїнської АЕС у складі корпоративної команди Енергоатома взяли участь у Київс...
8 жовтня у рамках проєкту «Nuclear Education» в інформаційному центрі «Імпульс&raq...
Південноукраїнська АЕС готова до несення зимових навантажень - такого висновку дійшла комісія у скла...