Повідомлення про плановану діяльність
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Res --> 1
На енергоблоці №3 ЮУАЕС розпочато виведення з машинної зали демонтованих елементів конденсатора турбіни. По два крайні модулі вилучено з першого та четвертого корпусів. Наступним кроком стане поперечне переміщення серединних модулів до сформованих порталів та їх доправлення на світловий двір. Роботи стартували з незначним випередженням графіка. Перший модуль з корпусу генератора було виведено 8 липня.
Уже чотири модулі очікують на переміщення за територію АЕС для подальшого розукрупнення та вивезення. З машинної зали елементи конденсатора пересувають cпеціально облаштованими рейками, далі транспортують краном. Його надала підрядна організація ТОВ «Альянс», яка виконує заміну конденсатора на енергоблоці №3. «Кран сучасний, високої вантажопідйомності і довжиною стріли 63 метри. Він має здатність самостійно визначати масу вантажу та налаштовувати противаги. За його допомогою транспортування відбувається безпечно і з високою точністю», - зазначає заступник начальника турбінного цеху №2 з ремонту Євген Чорнозубенко.
До того, як задіяти кран, модулі необхідно вивести за межі машинної зали. Це важка і відповідальна робота. Розміри конструкції вражають: довжина 12 м, ширина 2,5 м, висота 6 метрів, вага 70 тон. Портали для транспортування обмежені трубопроводами та іншим турбінним обладнанням. Кожна операція в буквальному сенсі вивірена до сантиметра. Заміна конденсатора вперше виконується на турбогенераторі підвального типу зі швидкохідною турбіною. На ЮУАЕС ця робота особлива ще й тим, що для демонтажу окремих модулів необхідно звільнити транспортні шляхи від унікального обладнання - лінзових компенсаторів. Для них уже виготовлені спеціальні підтримувальні конструкції, які дозволять, не змінюючи положення компенсаторів, обережно їх від’єднати та перемістити. Наразі проводиться розкріплення обладнання. Після його вилучення розпочнеться виведення модулів з другого та третього корпусів конденсатора.
Тим часом на монтажному майданчику триває процес укрупнення модулів майбутнього оновленого конденсатора. Усі зварювальні шви проходять ретельний контроль на якість. З 16 парних модулів перевірку пройшли вже 7.
«Безпосередньо в роботах на конденсаторі зараз задіяно 135 фахівців. Це монтажники, зварювальники, різчики, геодезисти, кранівники, - розповідає провідний інженер-технолог служби модернізацій і реконструкцій ЮУАЕС Сергій Пустовєтов. - Та насправді над цим проектом працює набагато більше людей. Документацію на реконструкцію розробила проектна організація «ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ». На ЮУАЕС підготовкою робіт займались управління виробничо-технічної комплектації, служба модернізації та реконструкції, відділ підготовки та проведення ремонтів, конструкторсько-технологічний відділ. У роботах активну участь бере персонал енергоремонтного підрозділу, координують дії працівники турбінного цеху, шеф-нагляд виконують представники фірми-виробника обладнання ВАТ «Турбоатом».
Усі учасники процесу вболівають, щоб робота була виконана якісно і вчасно. Заміна конденсатора дозволить підвищити ефективність роботи енергоблока №3 ЮУАЕС і стане одним з кроків до продовження строку його експлуатації.
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля з...
Активісти ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ провели серію профорі...
Працівники філії «ВП ПАЕС» з місцевого осередку Українського ядерного товариства допомог...
5 листопада на Південноукраїнській АЕС розпочала роботу місія підтримки Паризького центру Всесвітньо...
Зразковий ансамбль народного танцю «Квіти України» Палацу культури “Енергетик&rdqu...
Члени місцевого осередку Українського ядерного товариства (УкрЯТ), більшість з яких є працівниками П...
Представники Південноукраїнської АЕС у складі корпоративної команди Енергоатома взяли участь у Київс...
8 жовтня у рамках проєкту «Nuclear Education» в інформаційному центрі «Імпульс&raq...
Південноукраїнська АЕС готова до несення зимових навантажень - такого висновку дійшла комісія у скла...