Відбулася зустріч з волонтерами та волонтерськими організаціями нашої громади
21 січня у залі засідань виконавчого комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з в...
Res -->
ДОПОМОЖІТЬ БЛИЖНЬОМУ
Воістину немає в житті нічого кращого, ніж допомога друга і взаємна радість.
Іоанн Дамаскін
У вас поганий настрій і, можливо, навіть депресія. У країні криза, важко жити без чітких цілей і надії на успіх, набридло бачити дорогі машини на вулицях, тоді як сам ледь зводиш кінці з кінцями, набридло бачити похмурі обличчя поспішаючи на роботу, набридли докори дружини чи чоловіка… Отже, все набридло!
Що робити?
Подивіться навколо! Один з найефективніших способів рятування від поганого настрою, емоційної втоми й депресії – це згадати про людину, якій у цей момент гірше, ніж вам, і що важливо – про допомогу, якої вона потребує. А таких людей чимало. Хтось втратив близьких через військові дії російського агресора, чи в автомобільній аварії, хтось лежить, прикутий до ліжка, хтось не має рук або ніг, хтось болісно помирає…
Можливо, серед вашого оточення немає таких важких випадків, і вам пощастило. Але поруч – ваш син-підліток, який чекає з надією на те, що ви знайдете для нього час. Тож поговоріть з ним відверто і подивіться йому в очі. Він – ваше продовження.
Або, може статися, ваша старенька мати чекає від вас посмішки, ласкавого слова й підтримки. Її життя минає, залишилися лічені роки. Що вона бачила у своєму житті? Праця, праця й ще раз праця. Огрубілі руки, обличчя, що не знало макіяжу, зігнута спина. Улаштуйте для неї кілька годин радості, які вона згадуватиме із задоволенням. І ви разом з нею відчуєте радість від щирої близькості.
Як часто, допомагаючи іншому, ми раптом із подивом помічаємо, що наша депресія зникає й душа сповнюється радістю. Чому це відбувається?
Усе просто: коли ми допомагаємо іншому, ми забуваємо про свої проблеми. Нехай лише на деякий час, але на цей момент ми вириваємося з лещат депресії та відчуваємо задоволення.
Отже, з негативного емоційного стану переходимо у стан позитивний. Зауважимо, що після цього поганий настрій може зовсім не повернутися. Але навіть якщо він усе-таки виникне, то вже з меншою силою, як легкий і майже непомітний емоційний спогад про щось неприємне.
Крім того, та людина, якій ми допомогли, буде вдячна нам і, виражаючи свою подяку, посилає вам чисту й світлу енергію. Ця енергія подяки робить вас більш здоровим. Ми прив’язуємося до людей, яким робимо добро, і самі починаємо любити їх.
Водночас «закон подяки» працює також і у зворотному напрямку: якщо ми хочемо поліпшити настрій іншій людині, нам потрібно подякувати їй за те добро, що вона зробила для нас. Подякуйте незнайомій людині, що поступилася місцем у транспорті, приятелю, що зателефонував і сповістив про щось важливе, близькій людині за її любов і підтримку.
І останнє. Допомагаючи іншій людині, ми знаходимо сенс свого існування. Із цілковитою підставою ми можемо сказати собі: «Усе не так погано, якщо я комусь потрібний», – і будете мати рацію. І жити хочеться!
За матеріалами журналу «Охорона праці»
21 січня у залі засідань виконавчого комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з в...
1. ВИПАТА ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціал...
До управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради надійшли спеціальні картки...
Відтепер це можна зробити ще простіше на зручніше — на soc.gov.ua додалися нові варі...
Сьогодні, 20.01.2025 року, виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради відвідали представник...
17.01.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
На робочому місці працівники можуть стикатись із випадками мобінгу (це різновид цькування) як з боку...
У рамках роботи над обласною програмою підтримки ветеранів, за співпраці з громадською організацією...
10 січня 2025 року в сесійній залі Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...