
Пам’ятка роботодавцю: як створити безпечні й здорові умови праці
Уклали трудовий договір із найманим працівником? Подбайте про належні, безпечні й здорові умови прац...
Res --> 1
Сидяча робота є причиною багатьох серйозних захворювань і порушень в роботі організму. Сучасний спосіб життя не залишає нам вибору, адже зараз людина проводить на робочому місці не менше 8 годин на день. І тут варто зазначити, що людське тіло спочатку взагалі не було призначене для того, щоб сидіти в офісі по 8 годин на день, 5 днів на тиждень.
Одна з простих стратегій, що урізноманітнює робочий день, робить його більш здоровим і підвищує продуктивність праці, – робити мікроперерви. Їх, ідеться у виданні Нealthline, медики рекомендують робити тривалістю до 5 хвилин кожні 20–30 хвилин упродовж дня. Такий алгоритм, згідно з результатами досліджень, найкорисніший для здоров’я серцево-судинної системи. Хоча це не означає, що його не можна дещо адаптувати під свій робочий ритм.
Що відбувається під час перерв? Коли людина постійно сидить за столом і працює за комп’ютером, вона використовує одну й ту саму групу м’язів. Мікроперерви дають цим м’язам можливість відпочити й відновитися, натомість потренувати інші м’язи. Головне в мікроперерві – зламати шаблон і зайнятися чимось новим. Проте не надто довго, щоб не відволікатися від робочого процесу. Мікроперерви можуть включати будь-яку активну перерву, яка дає змогу встати з робочого місця більше ніж на 30 секунд. Це можуть бути перерви на фізичні вправи біля стола чи стільця, розтяжка середньої частини спини, прогулянка офісом, чай, кава, перекус, дихальні вправи .
Чим корисні мікроперерви? На думку дослідників, вони сприяють зменшенню м’язово-скелетного болю, підвищенню рівня енергії, концентрації та продуктивності, зниженню втоми та стресу, поліпшенню психічного здоров’я. До недоліків мікроперерв можна віднести те, що не завжди можливо спланувати їх та відриватися від роботи кожні 30 хвилин. До того ж не кожна людина здатна швидко «перефокусуватися» з одного завдання на інше. Проте, якщо мікроперерви узгоджуються з робочим графіком і стилем роботи, варто спробувати включити короткі перерви у свій робочий день і простежити за їх користю.
За матеріалами журналу «Охорона праці»
Уклали трудовий договір із найманим працівником? Подбайте про належні, безпечні й здорові умови прац...
З метою забезпечення дітей, зарахованих у новому навчальному році до першого класу закладу освіти, щ...
Послуги домашніх працівників в Україні стають все більш популярними. Це й не дивно, адже в сучасному...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Безпека на робочому місці – це один із ключових аспектів успішної та продуктивної діяльно...
10.07.2025 в управлінні соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради б...
Сучасній людині пропонують безліч різноманітних методів, порад для досягнення успіху. Але чому тоді...
Часто запитують: що робити після поранення, як отримати одноразову фінансову допомогу, куди звертати...
Завершена модернізація першого експериментального безбар’єрного пасажирського вагона, повністю...
Військові, ветерани та їхні родини мають право на пільги — зокрема, знижки на комунальні послу...