Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Ламайте шаблони – робіть мікроперерви
AA

Ламайте шаблони – робіть мікроперерви

Сидяча робота є причиною багатьох серйозних захворювань і порушень в роботі організму. Сучасний спосіб життя не залишає нам вибору, адже зараз людина проводить на робочому місці не менше 8 годин на день. І тут варто зазначити, що людське тіло спочатку взагалі не було призначене для того, щоб сидіти в офісі по 8 годин на день, 5 днів на тиждень.

Одна з простих стратегій, що урізноманітнює робочий день, робить його більш здоровим і підвищує продуктивність праці, – робити мікроперерви. Їх, ідеться у виданні Нealthline, медики рекомендують робити тривалістю до 5 хвилин кожні 20–30 хвилин упродовж дня. Такий алгоритм, згідно з результатами досліджень, найкорисніший для здоров’я серцево-судинної системи. Хоча це не означає, що його не можна дещо адаптувати під свій робочий ритм.

Що відбувається під час перерв? Коли людина постійно сидить за столом і працює за комп’ютером, вона використовує одну й ту саму групу м’язів. Мікроперерви дають цим м’язам можливість відпочити й відновитися, натомість потренувати інші м’язи. Головне в мікроперерві – зламати шаблон і зайнятися чимось новим. Проте не надто довго, щоб не відволікатися від робочого процесу. Мікроперерви можуть включати будь-яку активну перерву, яка дає змогу встати з робочого місця більше ніж на 30 секунд. Це можуть бути перерви на фізичні вправи біля стола чи стільця, розтяжка середньої частини спини, прогулянка офісом, чай, кава, перекус, дихальні вправи .

Чим корисні мікроперерви? На думку дослідників, вони сприяють зменшенню м’язово-скелетного болю, підвищенню рівня енергії, концентрації та продуктивності, зниженню втоми та стресу, поліпшенню психічного здоров’я. До недоліків мікроперерв можна віднести те, що не завжди можливо спланувати їх та відриватися від роботи кожні 30 хвилин. До того ж не кожна людина здатна швидко «перефокусуватися» з одного завдання на інше. Проте, якщо мікроперерви узгоджуються з робочим графіком і стилем роботи, варто спробувати включити короткі перерви у свій робочий день і простежити за їх користю.

За матеріалами журналу «Охорона праці»

Читайте також

Пройшов тренінг

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської

10.07.2025 в управлінні соціального захисту населення  Південноукраїнської міської ради  б...

Отримали поранення або інвалідність під час служби? Держава передбачила для вас допомогу

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської

Часто запитують: що робити після поранення, як отримати одноразову фінансову допомогу, куди звертати...