
Громадськість надала згоду на нове будівництво
Громадські слухання щодо провадження планової діяльності «Нове будівництво. Технологічний комп...
Res --> 1
Інформаційне повідомлення про проведення громадських слухань (обговорення)
проєкту рішення Південноукраїнської міської ради про зміну найменування
та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради
у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради
1. Ініціатор громадських слухань (обговорення) – Південноукраїнська міська рада.
2. Відповідальна особа за проведення громадських слухань (обговорення) – управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради.
3. Організатор громадських слухань (обговорення) - організаційний комітет з підготовки та проведення громадських слухань (обговорення).
4. Мета: врахування думки жителів с. Іванівка, при прийнятті рішення Південноукраїнської міської ради про зміну найменування та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради.
5. Предмет громадських слухань (обговорення) – пропозиції (зауваження) жителів с. Іванівки Южноукраїнської міської територіальної громади до проєкту рішення Південноукраїнської міської ради щодо зміни найменування та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради.
6. Місце, час проведення громадських слухань (обговорення), реєстрації учасників – громадські слухання відбудуться в приміщенні Іванівської гімназії о 17.00 год, 21.08.2025, що знаходиться за адресою; вулиця Шкільна, будинок № 4, с. Іванівка, Вознесенський район, Миколаївська область. Реєстрація учасників громадських слухань (обговорення) розпочнеться з 9.30.
Примітка: для проведення реєстрації учасникам громадських слухань (обговорень) необхідно мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу і підтверджує проживання на законних підставах у межах територіальної громади.
7. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень): проспект Незалежності, будинок № 16, місто Південноукраїнськ, Вознесенський район, Миколаївська область, 51002, osvita_yu@ukr.net, управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради.
Пропозиції (зауваження) учасників громадських слухань (обговорення) подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 14 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.
Пропозиції (зауваження) учасників громадських слухань (обговорення) в усній формі надаються організаційному комітету під час проведення громадських слухань (обговорення).
8. Прізвище та ім’я особи, визначеної ініціатором відповідальною за проведення громадських слухань (обговорення): начальник управління освіти імені Бориса Грінченка Південноукраїнської міської ради Юрій СІНЧУК.
9. Законодавчі підстави прийняття рішення Південноукраїнської міської ради щодо зміни найменування та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради.
Стаття 143 Конституції України. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Стаття 103 Бюджетного кодексу України. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії ( крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.
Стаття 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання..
Частина 2 статті 25 Закону України «Про освіту» Засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа), зокрема приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом;
Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники). Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.
Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.
Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.
Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.
У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.
Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.
Реорганізація і ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускаються лише після погодження проекту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.
Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:
початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.
Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. За рішенням засновника початкова школа, гімназія може включати дошкільний підрозділ, за умови його розміщення в окремій будівлі або відокремленому приміщенні з окремими входом/виходом і територією для вихованців дошкільного підрозділу.
Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.
За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти.
10. Економічне обґрунтування:
Мережа закладів освіти комунальної власності Южноукраїнської міської територіальної громади ради становить 7 закладів загальної середньої освіти в яких навчається 4024 учнів. Фінансування закладів освіти громади здійснюється з місцевого бюджету. З державного бюджету виділяються кошти освітньої субвенції, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічних працівників. Основною складовою у розрахунку даної субвенції є розрахункова кількість учнів, наповнюваність класів, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання. Для закладів освіти Южноукраїнської міської територіальної громади середня розрахункова наповнюваність визначена на рівні 25 учнів. Іванівська гімназія не відповідає вимогам щодо наповнюваності класів, адже середня наповнюваність класів складає 5 учнів. Показник наповнюваності є незмінно низьким протягом тривалого часу, що свідчить про низький соціальний попит сільської громади на освітні послуги на вказаній території.
Демографічна ситуація. У 2024/2025 навчальному році у Іванівській гімназії Південноукраїнської міської ради навчалося 33 учні, прогнозована кількість учнів яка буде навчатися у 2025/2026 навчальному році - 24 учні (відсутні діти для набору до першого класу). Дана кількість учнів дозволить сформувати один 1-клас- комплект на базі початкової школи, 1 клас для учнів 5-9 класів. На педагогічному патронажі перебуватиме 9 учнів. Це при тому, що проектна потужність закладу освіти становить 150 учнів. У закладі функціонує дошкільний підрозділ. Прогнозована кількість дітей у ньому станом на 01.09.2025 року - 6 вихованців.
Головним у діяльності освітнього закладу забезпечення якісних освітніх послуг. Проблема в тому, що 16 учнів закладу навчаються в неповних класах. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів. Але впровадження норм Закону України «Про повну загальну середню освіту» не містить норм організації навчання в неповних класах. У статті 12 вказаного Закону зазначається, що «у разі якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас, учні можуть продовжити навчання в цьому закладі освіти за однією з інших (крім очної) форм здобуття повної загальної середньої освіти або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності». Організація індивідуального навчання – це така форма навчання, коли дитина має менше годин навчання, ніж у класі з повною наповнюваністю. Для учнів 1-4 класів розрахунок годин проводиться з норми 5 годин (уроків) на учня, для 5-9 класів – 8 годин (уроків). У повному класі протягом тижня учень працює на 27-30 уроках. Якість освітніх послуг, які будуть отримувати здобувачі освіти у майбутньому буде дуже на низькому рівні що створюватиме проблеми із навчанням учнів у академічному ліцеї.
Державна освітня субвенція на заробітну плату педагогічного персоналу використовується на заклади загальної середньої освіти І-ІІ та І-ІІІ ступенів, у яких навчається більше 25 учнів. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2024 року №245 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 і від 27 грудня 2017 р. № 1088» не допускається спрямування субвенції на фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить:
з 1 вересня 2016 р. - менше 25 осіб;
з 1 вересня 2025 р. - менше 45 осіб;
з 1 вересня 2026 р. - менше 60 осіб.
Всі витрати на заробітну плату педагогічних працівників закладу фінансує Южноукраїнська міська територіальна громада. (рішення Южноукраїнської міської ради від 27.06.2024 №1852 «Про забезпечення повного утримання Іванівської гімназії за рахунок бюджету Южноукраїнської міської територіальної громади»). З місцевого бюджету фінансуються й комунальні послуги та утримання технічного персоналу.
Вартість утримання одного учня в Іванівській гімназії становить становить 152,8 тис. грн. на рік. Середня вартість утримання учня по Южноукраїнській міській територіальній громаді становить 24,7 тис.грн.
На утримання Іванівської гімназії в 2025 році з місцевого бюджету виділено 5,042 млн грн. Економія при проведенні реорганізації закладу освіти становитиме 2,2 млн. грн., які можна спрямувати на придбання сучасного обладнання для початкових класів і дошкільної групи, провести реконструкцію системи опалення.
З 01.09.2026 року учні 5-9 класів Іванівської гімназії будуть забезпечені організованим підвезенням шкільним автобусом до закладів освіти міста Південноукраїнська.
Реалізація рішення Південноукраїнської міської ради про зміну найменування та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради підвищить якісний показник освіти, рівень підготовки здобувачів освіти, педагогічного колективу, вміння учнів набувати навичок спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські риси, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності у конкурентному учнівському середовищі, формування у здобувачів освіти стійкої мотивації до кращих результатів у навчанні. Зниження вартості утримання одного учня дасть економію коштів. Вивільнені кошти будуть направлені для покрашення фінансування освітньої галузі громади.
Південноукраїнська міська рада пропонує для громадського обговорення та запрошує всіх бажаючих взяти участь в обговоренні проєкту рішення Південноукраїнської міської ради про зміну найменування та типу Іванівської гімназії Південноукраїнської міської ради у Іванівську початкову школу Південноукраїнської міської ради.
Громадські слухання щодо провадження планової діяльності «Нове будівництво. Технологічний комп...
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради повідомляє про проведення громадських слухань щодо п...
Завершились громадські слухання з обґрунтування безпеки продовження строку експлуатації енергоблока...
О 18.00 год. 31 жовтня 2019 року у великій залі палацу культури «Енергетик» будуть прово...
У лютому 2020 року добігає кінця строк експлуатації енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Законодавст...
Органи місцевого самоврядування зони спостереження Южно-Української АЕС, керуючись Законодавств...
О 18.00 год. 31 жовтня 2019 року у великій залі палацу культури «Енергетик» будуть прово...
28.03.2018 до Южноукраїнської міської ради надійшла ініціатива міського голови про проведення...
&n...
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради нагадує, що 29.03.2018 на офіційному сайті міста Южн...