За ініціативи військової частини 3044 Національної гвардії України з 12 по 26 серпня 2021 року в Южноукраїнському міському історичному музеї експонувалася фотовиставка «Віталій Марків: фоторепортаж подій життя», що присвячена 30-річчю Незалежності України та історії боротьби за справедливість військовослужбовця Віталія Марківа.
Віталій Марків служив у батальйоні оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького. Боронив Україну під Слов'янськом і був затриманий в Італії у червні 2017-го, коли він приїхав провідати родичів. Його звинуватили у вбивстві італійського фоторепортера та його російського перекладача. Ті загинули у травні 2014-го року на Донеччині в результаті мінометного обстрілу. У 2019-му Марківа засудили до 24-х років ув'язнення. У листопаді 2020-го апеляційний суд Мілана його виправдав.
Виставка налічує близько 60 фотографій із особистого архіву Віталія та його побратимів. Вона відображає його життя з 2014-го року й до сьогодні.
Виставка мандрує українськими містами впродовж року.
Мета виставки – пропагувати приклади стійкості, мужності, вірності Військовій присязі, готовності до самопожертви українських воїнів заради інтересів України.
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/fca3c139a12a8294e2f8172dcf28528b.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/2f85888ecd2a62621c3c0132abee30c0.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/6032a9094152d483c6013ebf912b0ca5.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/07f118e90888d1f5e0ed91a405676df9.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/e238b21452d4fa32deb7c92cc7daf8fb.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/6347dce9cfc96437c63d7da996368abd.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/9493f6b745c2f8734ce1ece6ef60d720.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/65d0f246933d5620b8e9f561e269dc56.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/d896732498c4dbe0acff502d935d0ecf.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/186e2824cb6c652933dc89f472dc77c3.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2021/8/26/content/c367ad807b075b7d4dfdbef26f43313c.jpeg)