Відбулось засідання міждисциплінарної команди для забезпечення соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах
З метою прийняття узгоджених дій та рішень в інтересах дітей, організації соціального захисту дітей,...
Res --> 1
Нагадуємо, що війна є важким травматичним емоційним періодом не тільки для дорослих, але й для дітей. Їм так само буває складно справлятися з емоційним навантаженням, що інколи може призводити до заподіяння шкоди своєму здоров’ю або навіть життю.
Згідно з дослідженнями, причинами для таких випадків серед дітей стають переживання сильного стресу, глибокої невпевненості у собі, розчарування собою або іншими людьми, втрата, сімейні проблеми, проблеми в школі та у спілкуванні з однолітками. Крім того, причиною може стати підліткова депресія.
За якими ознаками можна зрозуміти, що дитині потрібна допомога?
Фізичні зміни: невиспаний вигляд, на уроках чи перервах може засинати; розлади сну; загальмованість або занадто висока активність; утома, втрата енергії; скарги на головний біль чи біль у шлунку; швидка втрата ваги чи її набирання; помітні самоушкодження (порізи, глибокі подряпини, синці) на тілі.
Психічні зміни: розсіяна увага дитини; зниження концентрації; тимчасова “втрата” пам’яті, коли дитина забуває свої дії чи слова; втрата відчуття часу.
Психологічні зміни: помітний страх дитини; поганий настрій упродовж більшої половини дня; нервовість чи злість під час використання гаджета; агресивна поведінка без явної причини.
Соціальні зміни: дитина віддаляється від однокласників та тих, з ким проводила більшість вільного часу; дитина виглядає депресивною - не комунікує з друзями; проявляє пасивність та не бере участі у спільних обговореннях; може прогулювати школу посилаючись на погане самопочуття; спостерігається замкнутість та однотипові відповіді на питання від дорослих; дитина може зникати з дому без попереджень; у комунікації з’являються нові сленгові слова, які раніше дитина не використовувала.
Що робити?
Якщо ви помітили деякі ознаки у дитини, то спершу поговоріть з нею і зазначте, що ви завжди підтримаєте дитину і допоможете їй справитись з будь-якою ситуацією. Якщо дитина не готова говорити - порекомендуйте їй звернутися на телефонну гарячу лінію або онлайн: контакти - нижче.
Як допомогти дитині впоратись з емоціями?
Куди звернутися по допомогу?
Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків. Працює для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. Також за допомогою можуть звернутись батьки, діти яких є постраждалими в інтернеті.
E-mail: stopsexting.ua@gmail.com
З метою прийняття узгоджених дій та рішень в інтересах дітей, організації соціального захисту дітей,...
Відповідно до статті 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою. В...
Начальником служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Іриною ПОНОМАРЬОВО...
10.06.2024 під головуванням міського голови Валерія ОНУФРІЄНКА відбулося чергове засідання комісії з...
4 червня щороку в Україні відзначається День вшанування пам'яті дітей, які загинули вн...
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та...
У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День...
1 червня щорічно відзначається Міжнародний день захисту дітей. Всіх дітей, гостей, к...
Проблема наркоманії корінням сягає у давні часи. Але тільки в наш час люди можуть уявити поширеність...
Підліток з пляшкою пива або слабоалкогольного напою в руках на вулиці, у нічний час, нажаль, д...