![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/7/15/news/box3/92ad6abee35df21ba7b897e4af9066ed.jpeg)
Урочистості до Дня Української Державності
День Української Державності відзначається сьогодні по всій країні. Це свято було встановлено у 2021...
Res --> 1
Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
З нагоди пам’яті цієї дати Южноукраїнський міський історичний музей запросив своїх відвідувачів на інформаційну хвилинку «Дитинство за колючим дротом». Гостями заходу були учні 1-Б класу Южноукраїнської гімназії №1, для яких слово «концтабір» практично незнайоме.
Науковий співробітник музею розповіла про жахіття концентраційних таборів, згадала і про Бухенвальд, і про Освенцім, і про Саласпілс, відомий своїми знущаннями над дітьми, і про «притулок» у Макіївці, маленьким жертвам якого встановлено єдиний в Україні пам’ятник. Не забули, також, і про жительку нашого міста – Євгенію Лаврентіївну Пустовойт, яка була в’язнем конслагерю «Равенсбрюк». Потім гімназисти переглянули відеоматеріал, в якому розповідається про тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – справжні уроки мужності для молодого покоління.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли більш ніж 18 мільйонів чоловік. Розум не сприймає статистики і втрат серед мирного населення. Але душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни.
За довідками з приводу організації екскурсій звертайтесь за адресою:
м. Южноукраїнськ,
вул. Набережна Енергетиків 12-а,
тел.(05136) 2-12-71.
День Української Державності відзначається сьогодні по всій країні. Це свято було встановлено у 2021...
В рамках проєкту "Підтримка суспільно важливих ініціатив у Миколаївській області" наша гро...
Проведи час разом з родиною на нашому заході «Сімейний пікнік»! Візьми з собою сім&rs...
13 червня 2024 року Южноукраїнська міська територіальна громада приєдналася до обласної акції «...
25 травня 2024 року Южноукраїнськ відзначив свій 49 –й день народження Фото...
Ансамбль скрипалів Южноукраїнської мистецької школи нагороджений дипломом ІІІ премії П'ято...
18 травня 2024 року у Южноукравїнській міській територіальній громаді з нагоди Дня вишиван...
Вітаємо учнів Сольного співу викладача Руських Лариси Олександрівни з чудовими результатами на ІХ Мі...
Красиві та яскраві, у національному вбранні, працівники виконавчого комітету Южноукраїнської міської...