28 січня в Южноукраїнському міському історичному музеї до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбувся показ тематичного фільму та відкриття виставки науково – допоміжного матеріалу «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу». У заході взяли участь відпочиваючі відділення оздоровчо – реабілітаційних послуг КЗ « Територіальний центр соціального обслуговування м. Южноукраїнськ».
Науковий співробітник розповіла гостям про сплановане жорстоке винищення нацистами мільйонів євреїв та представників інших національностей у роки Другої світової війни, про жертви Голокосту на Миколаївщині, зокрема про Богданівську трагедію взимку 1941 року. Згадали про людей, у яких голос совісті був сильніший за нацистську пропаганду та залякування - «праведників народів світу».
Ознайомилися зі спогадами Інни Камінік, якій дивом вдалося врятуватись тоді від смерті та про її рятівницю — мешканку села Доманівка. На завершення учасники заходу переглянули тематичний фільм про Голокост.
Ми вшановуємо світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. Адже сьогодні ми, нове покоління, повинні берегти пам’ять про Голокост, формувати наш світогляд в умовах толерантності та належного ставлення до полікультурних, загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.
![](https://picua.org/images/2020/01/28/33db5f61f09e88c9c1b9c1ab0a7fb6ff.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/8afaadaed792587eba6408ca2475c0ce.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/d620f20a6ffe30a5e41c5e5b864c5345.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/70053f57894d841d08e9682a077690d0.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/3ca3bbd088aa261298ca1b16aa975121.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/7aed75f94b2330b038a2510ca4b848ca.jpg)
![](https://picua.org/images/2020/01/28/874552bd021041faf29cf005ba136f7a.jpg)