У Южноукраїнському міському історичному музеї в рамках постійної експозиції «Україна між двох огнів» організовано експозицію «В серцях пам'ять про війну» до Дня вигнання нацистів із України. Музей пропонував переглянути матеріали тематичного науково-допоміжного фонду.
28 жовтня вшановують пам’ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з нашої країни.
Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху. Так, 28 жовтня 1944 року визволений найзахідніший регіон України — Закарпаття.
Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8 – 10 млн українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів.
Вигнання нацистів із України тривало близько 700 днів. Втім, подіями жовтня-листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії до 2 вересня. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття.
Сьогодні українці знову виборюють свою волю зі зброєю в руках. Протистоять підступному і сильному ворогу, який нехтує законами і звичаями війни, загальноприйнятими людськими нормами і принципами.
Слава всім, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б’ється за Україну сьогодні!
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/30/content/9edf96acdb5f035949f5eddaaf5578fb.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/30/content/989f8cf88bf4b5663400ad58b73c11da.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/30/content/f0f20ee80cd0bc0e5361a5489f9d6e52.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/10/30/content/5519103c17e4ca6aae1cac9b7f1a1a9a.jpeg)