У Южноукраїнському міському історичному музеї за підтримки галереї «Гард» проходить виставка картин художника Віталія Качеровського «Пензлем про війну» з міста Первомайська. Більшість картин митця є реакцією на актуальні події в Україні. У своїх роботах він описує ті жахи війни, які відбувалися після повномасштабного вторгнення. В виставці представлено 16 картин, які були написано у 2022 році. Дана виставка є своєрідним щоденником внутрішніх станів митця, нотатками, спробою впорядкувати свій світ. Цей досвід чуттєвий, невербальний, тому і полотна — емоційні.
А також організовано експозицію «Війні немає забуття!» до Дня пам’яті та примирення,
присвяченої пам’яті жертв Другої світової війни. Експозиція складається з особистих речей, світлин, спогадів ветеранів, друкованих видань, які висвітлюють події років війни.
8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Дата приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. В Україні День пам’яті та примирення відзначають із 2015 року. Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/24d7a4c0b9e08f4fd6a588c896b88a2f.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/850f8da1d70d2a1056f876afd0d826c4.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/8e3580537baa67535a55317538b76924.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/bb32467d4e94b06e3113195e30cbbae0.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/e0a9c96a9234b6ad8dfb9d1bfcc2beac.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/b8fe9e8523f4a624fcad6617ffdccb1d.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/daa865889efbe6431d25a4b4ba5d65d4.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/aea1fbb092511a61fda4114e005527d0.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/9d1e1ac98a433f03f727684bb856cc6a.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/7b2ccfed0bffcbe59f4528e7ff9ccfd4.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/7b0bf8c7cafe0ab60fc0ab95e3d7b8c5.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/96d811bd9e8bc6b759035a15091de474.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/7d4a8c50df1b8ebf3edf0cc22bdb0125.jpeg)
![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2023/5/8/content/2b15b8f7587d3a3284bedfd484312401.jpeg)