
Проведено тренінг з мінної безпеки
17 липня представниками МОО Товариства Червоного Хреста для соціальних робітників та інших працівник...
Res --> 1
Щорічно 18 червня відзначається День гордості за досягнення людей з аутизмом, заснований за ініціативи організації Aspies For Freedom. Організація об’єднує людей з синдромом Аспергера та іншими розладами аутичного спектру.
Аутизм (розлади аутичного спектру РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку. Він характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування, труднощами зі сприйняттям та поведінкою людини загалом.
У Південноукраїнській міській територіальній громаді проживає 27 дітей з аутизмом. У відділенні комплексної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південноукраїнської міської територіальної громади» у 2024 - 2025 навчальному році пройшли курс реабілітації 12 дітей з аутизмом.
Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати та адаптувати людину до соціального життя. Люди з аутизмом можуть мати середні здібності, а можуть бути і надзвичайно обдарованими. Проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.
Аутизм не є вироком. Без перебільшення можна сказати, що аутичні люди можуть жити абсолютно щасливим і повним життям. Навіть серед дуже відомих, видатних і геніальних особистостей є люди з аутизмом.
Наприклад, Альберт Ейнштейн насилу вступав в контакт з іншими людьми. Він погано вчився в школі, відчував труднощі у вираженні думок. Майбутній вчений свого часу не міг знайти роботу, тому що не любив спілкуватися з людьми і не міг терпіти дотики.
Моцарту, як і багатьом аутистам, була властива відсутність міміки. Були стереотипні рухи руками і ногами. Музикант володів надчутливим слухом, занадто різкі та гучні звуки викликав больові відчуття. У Моцарта часто змінювалося настрій. Але це не завадило йому стати видатним композитором.
Історичні факти говорять про те, що Чарльз Дарвін був аутистом. Він рідко зустрічався з людьми, любив бувати на самоті. Контакт з іншими він підтримував за допомогою писання. Він колекціонував різні предмети. Але все це не завадило йому стати геніальною людиною і створити еволюційне вчення, якого дехто дотримується досі.
Томас Джефферсон – колишній президент Сполучених Штатів Америки жив з аутизмом. Він не був адаптований до соціальних контактів, йому ледве вдавалося спілкуватися з людьми, погано виступав перед аудиторією, для нього це було важко. Його дратували гучні звуки.
Сер Ентоні Хопкінс - британський актор, композитор і художник, володар “Оскара”. Він має синдром Аспергера, має труднощі зі встановленням нових стосунків, погано сприймає зміни та навпаки одержимо захоплюється різними областями.
Сам Хопкінс вважає, що його хвороба допомагає йому в роботі - він має ідеальну пам’ять, може запам’ятати 7 сторінок сценарію. Але нагадує, що над будь-яким талантом треба працювати.
Якщо знати про свої особливості та використовувати їх для досягнення цілей, то можна досягти успіху і бути щасливим і успішним.
17 липня представниками МОО Товариства Червоного Хреста для соціальних робітників та інших працівник...
Інформуємо, що у період з 21 липня по 3 серпня 2025 року видача речей, що були у вжитку, у пункті п...
Сьогодні для відпочивальників відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг КЗ «Територіальний ц...
17 липня відбулося засідання консультативно-дорадчого органу (колегії) управління соціальн...
Мешканці, які бажали, отримали безкоштовні перукарські послуги, а тако...
П'яте заняття у літньому таборі "Лісова Мавка". Відпрацьовували тех...
16 липня перший день нового заїзду та відразу цікава та пізнавальна екскурсія для від...
15.07.2025 благодійний фонд «Stabilization Support Services» провів тренінг на тему &laq...
Бонусне психологічне заняття з новою зміною у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг. П...
Продовжується видача гуманітарної допомоги, яку надала БО "БФ "СЕРЦЕ В ДІЇ" (продукто...