В Україні 28 жовтня 2020 року відзначають 76-ту річницю вигнання нацистів з території України. Цей день встановлено згідно з Указом Президента України В. Ющенка від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.
Южноукраїнський міський історичний музей пропонує переглянути світлини з виставки «Без права на забуття» та документальний фільм «1377 спалених заживо» режисера Івана Кравчишина. 1377 - саме стільки українських сіл разом із мешканцями спалили нацисти під час Другої світової війни, загинуло більш ніж 50 тисяч осіб - в основному дітей, жінок і людей похилого віку. Всього ж за період нацистської окупації було знищено 3,9 мільйона мирних жителів!
Тому 28 жовтня в першу чергу варто помолитись за тих, хто віддав своє життя в цій кривавій м’ясорубці, хто став на захист рідної землі. Ми зобов’язані віддати шану воїнам червоної армії, партизанам, воїнам УПА, підпільникам, працівникам тилу, кожному, хто доклав зусиль для боротьби з ворогом. Ми маємо пам’ятати усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас має бути жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.
Слава Україні!
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/5277aa3a6ef6107b8becb9ae4570446d.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/f26b5ad25c7ce3ad883f30eaa55dbcba.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/533f9ad8dce7b3dd4ea9b6cebbc7118f.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/d16f1d3efd1925bee20b7fc453488b83.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/8d64973bed1f219fa0b073ece6dfd6a6.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/01698529703550168dd5bd2660a8d402.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/31dd7c990c9b1565465f944fedcde890.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/ac6defe2b172a032edb0ca4a286b98f2.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/44fc7f51b8e4850b368d0c4f24aa6209.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/e764041d6669a3fba81d1937f17170b2.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2020/10/28/content/061d85e9380840ec27339a8c22ac2eb7.jpeg)