![](http://yu.mk.ua/public/index.php/uploads/files/2024/8/7/news/box3/4c0378dab65215706f878ba514e866c4.jpeg)
Презентували послуги зі створення модулів "Земельний кадастр" та "Адресний реєстр" Южноукраїнської міської територіальної громади
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Res --> 1
26 червня відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом.
Сьогодні стає все важче визначити, яка ж із хвороб людства XXI століття страшніша: СНІД чи наркоманія? Обидві вони пов’язані між собою і становлять величезну загрозу суспільству. Захворівши, людина не завжди розуміє, що знаходиться у безвиході, що після тимчасового розслаблення й задоволення у разі вжитого наркотику, вона ще і ще раз простягне руку за цією отрутою, не в силі зупинитися.
В Україні відсутні механізми дослідження кількості наркозалежних. Але незважаючи на відсутність офіційної статистики, останні п`ять років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Щорічно близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами, а наркозалежність поступово "молодшає", середній вік людей, які вживають наркотики, знижується.
За даними МВС, зареєстровано 107 тис. наркоманів, а реально - в 10 - 15 разів більше: понад 1 млн. 95% - це молодь у віці 15 - 30 років, 97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років, а кожен 5-й наркоман - жінка. Третя частина всіх злочинів пов'язана з незаконним обігом наркотиків, а більше половини засуджених – наркомани. Близько 120 тис. людей щорічно помирають від наркоманії та її наслідків.
Наркоманами іноді стають цілком нормальні люди. Та причини цьому бувають різні. Це – тривала депресія, незадоволення життям, інтерес до чогось нового, невипробуваного, конфліктні ситуації з друзями чи в сім’ї, розваги у компаніях із сумнівною репутацією тощо. Слід пам’ятати, що усі наркотичні речовини викликають стан одурманювання. Потім постійно наростає наркотичний голод, який свідчить про виникнення залежності. По мірі вживання наркотиків прогресує фізичне і психологічне виснаження організму, яке веде до передчасної смерті. Ніхто не планує, як зруйнувати своє життя. Але кожний, хто призвичаївся до наркотиків починав з того, що говорив: “Я не такий, як вони”.
Під впливом суспільної думки наркоман змушений приховувати свою ваду, тому він шукає підтримку в такому ж колі людей, які б його підтримали. Часто-густо це особи, відторгнуті суспільством, і, приєднуючись до них, наркоман сам себе виключає з попереднього нормального колективу.
Для лікування наркомана потрібні величезні гроші. Ефективність лікування наркоманів у найкращих клініках світу складає 40%, але проблема полягає у тому, що наркоман, який вилікувався все життя живе під загрозою знову повернутися до цієї дурної звички.
Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає соціальні послуги людям, які потрапили в полон наркотичної залежності, сім’ї та особи перебувають під соціальним супроводом, дві особи направлялися до Миколаївського обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді для проходження курсу ресоціалізації. Прикрим фактом є те, що серед ін’єкційних споживачів наркотиків є жінки. Важливим напрямком роботи з такими клієнтами є серозна реабілітаційна робота, медичний та психологічний супровід, зміна життєвого оточення, кола друзів, пошук позитивних альтернатив поведінки, повернення втраченого сенсу життя. Головне - навчити клієнтів робити власні кроки і отримувати перемогу над собою.
Найпотужніша зброя проти наркоманії – це виховання характеру та підтримка інституту здорової сім'ї. Ці два фактори сприяють затвердженню здорового способу життя та встановленню суспільних норм, тим самим знижуючи попит на наркотики. Зниження попиту – ключ до попередження наркоманії.
Шановні мешканці міста Южноукраїнська!
Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді тісно співпрацює з Миколаївським обласним центром ресоціалізації наркозалежної молоді, і якщо ви потрапили у полон наркотичної залежності чи маєте сумніви щодо вживання наркотичних речовин вашими близькими звертайтеся до нас. Спеціалісти та фахівці із соціальної роботи Центру нададуть вам кваліфіковану допомогу.
Чекаємо вас за адресою:
б-р. Цвіточний, 9, ІІ поверх (праворуч)
телефон для довідок: 2-56-24
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...
Начальником служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Іриною ПОНОМАРЬОВО...
06.08.2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Ельв...
Розвивається спільнота підприємців-ветеранів, щоб створювати нові робочі місця для військових після...
6 серпня 2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Е...
Сьогодні минають роковини загибелі воїна нашої громади, лейтенанта, командир 4 механізованої роти 2...
Шановні громадяни! Консультації з питань соціального захисту населення можна отримати за телефона...
Станом на 07 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...