![](http://yu.mk.ua/public/index.php/uploads/files/2024/8/7/news/box3/4c0378dab65215706f878ba514e866c4.jpeg)
Презентували послуги зі створення модулів "Земельний кадастр" та "Адресний реєстр" Южноукраїнської міської територіальної громади
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Res --> 1
Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни і тому саме в цьому місяці відзначають прості, але такі значимі дати для кожного з нас, кожної людини, яка живе та ходить по землі. Це свята – День матері, що відзначається 11 травня та 15 травня - Міжнародний день сім’ї.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, де вони навчаються любити і бути потрібними, де вони отримують свій перший життєвий досвід, пізнають цінності та духовність, де можуть задовольнити щоденні потреби. На жаль, виникають ситуації, коли діти не мають можливості виховуватись в біологічних сім’ях, тоді більшість з них влаштовують в інтернаті заклади. Дитина в інтернатних закладах отримує комплекс освітніх, медичних і соціальних послуг, але спостерігаються значні відхилення у процесі її розвитку, які проявляються у відсутності навичок самостійного життя, невміння самостійно будувати стосунки в сім’ї та колективі. Лише сім’я була і залишається для дитини природним, необхідним і всеохоплюючим середовищем. Тільки материнське ласкаве серце та турботливі батьківські руки здатні відігріти закам’янілі від болю втрат дитячі серця.
В Україні дедалі популярнішими стають сімейні форми виховання, їх існує чотири: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Останнім часом українці все більше виявляють бажання допомогти покинутим дітям, збагатити, а інколи і врятувати свою сім’ю, створюючи прийомні сім’ї або дитячі будинки сімейного типу.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менше 5 дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особливість прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу порівняно з іншими формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування полягає в тому, що сім’ям, які беруть на виховання дітей надається матеріальна та соціальна законодавчо гарантована підтримка на всіх етапах їхнього функціонування.
У місті Южноукраїнську функціонують два дитячих будинки сімейного типу та дві прийомні сім’ї, в яких виховується 10 дітей.
Сьогодні в Україні понад 98 тисяч дітей, які залишилися без батьківської опіки. З них 75 тисяч виховуються у сімейних формах виховання (опіка, піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, більше 28 тисяч підлягають усиновленню…Щороку в Україні з'являється близько 8 тис. нових дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Основні причини: складні матеріальні обставини батьків, вживання алкоголю та наркотиків, жорстоке ставлення до дітей.
Люблячі матері та відповідальні татусі! Якщо Ви бажаєте прийняти у свою сім’ю дитину, звертайтеся до Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: б-р. Цвіточний 9, ІІ поверх, або за телефоном 2-56-24. Фахівці Центру нададуть вам всю необхідну інформацію, психологічну допомогу, проведуть юридичну роз’яснювальну роботу та допоможуть зібрати всі документи, необхідні для процесу створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...
Начальником служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Іриною ПОНОМАРЬОВО...
06.08.2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Ельв...
Розвивається спільнота підприємців-ветеранів, щоб створювати нові робочі місця для військових після...
6 серпня 2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Е...
Сьогодні минають роковини загибелі воїна нашої громади, лейтенанта, командир 4 механізованої роти 2...
Шановні громадяни! Консультації з питань соціального захисту населення можна отримати за телефона...
Станом на 07 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...