![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/8/7/news/box3/4c0378dab65215706f878ba514e866c4.jpeg)
Презентували послуги зі створення модулів "Земельний кадастр" та "Адресний реєстр" Южноукраїнської міської територіальної громади
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Res --> 1
За результатами конкурсу наукових доповідей серед молодих атомників України найвищу оцінку журі отримали роботи старшого оператора реакторного цеху №1 Євгена Никітенко (виробничий напрямок) і інженера з експлуатації обладнання реакторного цеху №2 Южно-Української АЕС В'ячеслава Губи (соціальна тематика). Ще один учасник - інженер з розрахунків і режимів відділу ядерної безпеки ВП ЮУАЕС Юрій Сінчук - посів 4 місце в категорії «Соціальний напрямок». Таким чином, южно-українські молоді фахівці стали переможцями в усіх напрямках конкурсу ДП «НАЕК «Енергоатом», обійшовши інших учасників за балами.
Конкурс наукових доповідей молодих працівників енергогенеруючої компанії проходив у Києві 21 березня. Він об'єднав конструктивно мислячу молодь всіх українських атомних станцій і дирекції НАЕК «Енергоатом». Обмінюючись власними розробками в царині безпечної експлуатації АЕС, молоді фахівці запропонували на суд журі практичні рішення в різних напрямках використання ядерних технологій та розвитку галузі в цілому. Тематика конкурсних доповідей була різноманітною: від удосконалення підготовки експлуатаційного персоналу АЕС, модернізації контейнерних збірок зі зразками-свідками корпусів реакторів ВВЕР-1000 до міжнародного обміну досвідом як складової культури безпеки та ролі перекладача в цьому процесі. Молоді вчені поділилися також кращими практиками своїх підприємств.
Слід зазначити, що цього року традиційні умови конкурсу зазнали деяких змін: з трьох напрямків - виробничого, профспілкового та соціального - два останні були об'єднані в одну соціальну тематику. Але це не зашкодило В'ячеславу Губі втретє стати переможцем галузевого змагання (2011 рік, 2013-й та 2014-й). За його словами, рівень наукових доповідей з кожним роком помітно зростає.
- З року в рік доповіді стають цікавішими. Моя робота стосувалася аналізу забезпечення працівників житлом з використанням фінансових схем: я порівняв діючу на сьогодні систему з іншими можливими варіантами. Журі позитивно оцінило мої розробки, зазначивши, що з економічної точки зору прораховано все вірно, проте деякі інструменти заважають їх впровадити в правове поле, оскільки розробки не адаптовані до української ринкової економіки, - коментує підсумки конкурсу В'ячеслав. - А моя пропозиція полягала в тому, щоб замість безвідсоткової позики, яку підприємство надає працівникові на придбання житла, воно компенсувало відсотки банку. Тобто працівник, укладаючи договір з банком і купуючи квартиру, гасить лише кредит. А відсотки сплачує підприємство. Як показують розрахунки, ця схема набагато ефективніша.
Тема переможця виробничого напрямку - Євгена Никітенка - була присвячена віртуальній візуалізації приміщень реакторного відділення. Доповідь містила пропозиції з удосконалення системи зберігання та швидкого доступу до проектних і експлуатаційних даних, з навчання та контролю знань працівників АЕС і підрядного персоналу за допомогою візуалізації виробничих дільниць і обладнання. Експертами ДП «НАЕК «Енергоатом» та Українського ядерного товариства було відзначено виробничу та соціальну значущість робіт южно-українських молодих атомників.
- Так вийшло, що ми з В'ячеславом Губою привезли реальні пропозиції, які викликали певну зацікавленість, - говорить Євген. - Усі члени журі зійшлися на думці, що проекти треба розвивати й далі. Відгуки були позитивними, проте, виникла суперечка з приводу моєї доповіді, оскільки тема перекликалася з роботою представника Хмельницької АЕС. Так, ми йдемо від загального материнського проекту, проте шляхи - різні. Ми бачимо застосування програми в одному аспекті, вони - у іншому. Хмельничани зосередилися більше на навчанні персоналу, ми ж поставили перед собою ширший спектр завдань, які вона могла б вирішувати. На досягнутому зупинятися не збираюся і розвиватиму проект далі.
Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...
Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...
Начальником служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації Іриною ПОНОМАРЬОВО...
06.08.2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Ельв...
Розвивається спільнота підприємців-ветеранів, щоб створювати нові робочі місця для військових після...
6 серпня 2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Е...
Сьогодні минають роковини загибелі воїна нашої громади, лейтенанта, командир 4 механізованої роти 2...
Шановні громадяни! Консультації з питань соціального захисту населення можна отримати за телефона...
Станом на 07 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...
У дитячій бібліотеці Южноукраїнська відтепер можна здобути цифрові навички. Читайлики, їхні батьки т...