Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | 16 січня – День пам'яті захисників Донецького аеропорту
AA

16 січня – День пам'яті захисників Донецького аеропорту

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами.

Бої за Донецький аеропорт тривали
з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року - 242 дні.

В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.

Цього самого дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

Сьогодні, 16 січня, з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників Донецького аеропорту та вшановується пам’ять загиблих побратимів. 

Читайте також

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, рядового, стрільця &ndash...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, солдата, лінійного нагляд...

ПАМ’ЯТАЄМО!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають треті роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, гранатометника перш...

І знову болюча втрата…

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

07.04.2025 під час виконання бойового завдання, пов’язаного із захистом Батьківщини, відданий...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають другі роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, солдата, стрільця &...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, молодшого сержанта, коман...

Відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН 30 серпня відзначається Міжнародний день жертв насильницьких зникнень (день зниклих безвісти)

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

В різних регіонах світу збільшується число  насильницьких  зникнень, пов’язаних із з...

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повнома...