
Як іноземцям та особам без громадянства отримати безоплатну правничу допомогу
Як іноземцям та особам без громадянства отримати безоплатну правничу допо...
Res --> 1
1 квітня розпочався Всеукраїнський тиждень здоров'я, присвячений боротьбі з з гіпертонією.
Всесвітній день здоров'я відзначається кожного року 7 квітня в ознаменування річниці заснування ВООЗ в 1948 році. Кожен рік для Всесвітнього дня здоров'я вибирається тема, що відбиває яку-небудь пріоритетну проблему суспільної охорони здоров'я в світі. 2013 року темою Всесвітнього дня здоров'я обрано гіпертонію. Гіпертонія, або високий кров'яний тиск, підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту та ниркової недостатності і може призводити до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. У близько 40% дорослих людей в світі розвивається гіпертонія.
Увага! Гіпертонію можна попередити і лікувати. Близько 40% дорослих людей в світі мають високий кров'яний тиск. Що таке гіпертонія?
Гіпертонія (високий кров'яний тиск) - підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту та ниркової недостатності. Неконтрольована гіпертонія може також призводити до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. Ризик розвитку цих ускладнень зростає за наявності інших серцево-судинних факторів ризику, таких як діабет.
Підвищена увага до проблем артеріальної гіпертензії обумовлена тим, що вона є провідним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які найбільшою мірою впливають на рівень смертності населення.
Про масштаби цієї проблеми у світі свідчить той факт, що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини. Частка людей з підвищеним кров'яним тиском з віком зростає - від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п'яти з десяти у віці від 50 до 60 років. Вказаний чинник ризику спричиняє 2/3 усіх хвороб системи кровообігу і щорічно приводить до більш ніж 9 млн. випадків смертей у світі.
В Україні значна поширеність артеріальної гіпертензії серед населення обумовила збільшення кількості хвороб системи кровообігу протягом 1991-2011 рр. у 3 рази. Смертність від серцево-судинної патології становить 66,3% загального показника.
Відомо, що високому кров'яному тиску та хворобам системи кровообігу можна запобігати шляхом профілактики, раннього виявлення та своєчасного і якісного лікування. Ризик розвитку гіпертензії можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, у т.ч. збалансованого харчування, скорочення споживання солі, відмови від шкідливого зловживання алкоголю, регулярної фізичної активності; підтримки нормальної ваги тіла; відмови від вживання тютюну.
Всесвітній день здоров'я у цьому році надасть унікальну можливість ще раз загострити увагу на проблемі боротьби з артеріальною гіпертензією, підході до попередження серцево-судинних захворювань, підвищенні рівня поінформованості населення і стимулюванні обговорення питань збереження здоров'я та профілактики захворювань.
Метою заходів до Всесвітнього дня здоров'я 2013 року є зменшення кількості інфарктів та інсультів.
Кампанія має наступні конкретні цілі: підвищити обізнаність щодо причин та наслідків високого кров'яного тиску; надавати інформацію щодо профілактики високого кров'яного тиску і пов'язаних з ним ускладнень; настійно рекомендувати дорослим людям перевіряти кров'яний тиск і слідувати порадам фахівців охорони здоров'я; сприяти самоконтролю для профілактики високого кров'яного тиску; забезпечити, щоб вимірювання кров'яного тиску було доступним за вартістю для всіх людей; спонукати національні і місцеві органи управління до створення навколишнього середовища, сприятливого для здорових форм поведінки.
Артеріальна гіпертензія (АГ) - одне з найпоширеніших захворювань в Україні. Щороку при зверненні жителів України до лікувально-профілактичних закладів вперше, виявляється понад 1 млн. хворих на АГ. У структурі загальної смертності населення України смертність від хвороб системи кровообігу становить 66,3 % та посідає одне з перших місць, як в Україні, так і в Європі. Серед осіб з підвищеним артеріальним тиском знають про наявність цього захворювання лише 80 % хворих, з них лікуються лише 53 %, причому ефективно - 12 %.
І головне: пам'ятайте!
Попередження таких катастроф, як інфаркт, інсульт, гіпертонічний криз значною мірою залежить від Вашого способу життя!
Як іноземцям та особам без громадянства отримати безоплатну правничу допо...
Реінтеграція ветеранів ЗСУ ...
Багато підприємств України знаходяться в окупації, припинили свою діяльність через бойові дії або бу...
Південноукраїнська міська бібліотека підготувала книжкову викладку до ювілею Володимира Винниченка &...
З 20 по 26 липня 2025 року в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 7 актов...
Південноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості надає п...
Станом на 28 липня 2025 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної...
Вшануємо світлою пам’яттю всіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в...
Верховна Рада України прийняла Постанову про вшанування пам’яті Захисників та Захисниць Україн...
28 липня – тепер назавжди закарбовано в українському календарі як День пам’яті...