Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Обирай ліки сам, але рецепт показуй
AA

Обирай ліки сам, але рецепт показуй

 
 

Якщо препарат буде дорожчий,  доведеться доплачувати з власної кишені

Від гіпертонії страждає кожен четвертий українець, адже кількість хворих у країні становить майже дванадцять мільйонів. Щомісяця кожен із них витрачає на медикаменти понад сотню гривень. З 1 червня і до кінця року в Україні здійснюється пілотний проект з державного регулювання цін на ліки для людей з гіпертонічною хворобою. Він передбачає встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін, відпрацювання протоколів лікування, роз’яснювальну роботу з лікарями, які виписують рецепти, а також відпрацювання механізму часткового відшкодування вартості лікарських засобів.

Стань  пацієнтом

Держава компенсуватиме аптекам частку вартості ліків, а самим пацієнтам потрібно раз на місяць відвідати лікаря, проконтролювати стан здоров’я і, відповідно, отримати рецепт на наступний період лікування.

Однак для отримання статусу хворого на гіпертонію недостатньо просто записатися на прийом до лікаря. Потрібно мати історію хвороби, пройти комплексне обстеження, мати результати аналізів. За прогнозами фахівців, під час реєстрації буде виявлено значно більше хворих з гіпертонічною хворобою, ніж сьогодні декларує статистика.

Про підвищений тиск знають лише 60  відсотків хворих

Ситуація з гіпертонічною хворобою в Україні вкрай складна. Із 12 мільйонів зареєстрованих хворих тільки 14% проходять систематичне лікування, періодично вживають препарати — 35%. Решта п’є ліки лише тоді, коли виникає біль і його треба вгамувати.

Експеримент повністю перекриває протокол лікування цієї хвороби, куди входять 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів у формі таблеток та капсул, а саме: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Ці лікарські засоби містяться в більш ніж 240 торговельних назвах. Основний лікарський засіб — еналаприл, яким лікуються майже 6 млн. осіб з гіпертонічною хворобою. Це недорогий вітчизняний препарат.


 

Медпрепарати для гіпертоніків стали доступнішими.

Лікар уже позбавлений права писати торговельну назву препарату, а лише діючу речовину. Таким чином пацієнт, завітавши до аптеки, сам обиратиме той препарат, який йому потрібен. Якщо хворий обере, наприклад, дорожчий препарат закордонного виробництва, то доплачуватиме за нього з власної кишені.

Нових хворих з інсультами в країні щороку реєструється 105—110 тисяч. Це величезна проблема, зазначають представники МОЗ. Люди не знають про свій підвищений тиск, у них просто розриваються судини або атеросклеротична бляшка в судинах починає рости і перекриває потік крові. До цих хворих треба додати ще 50 тисяч людей, в яких щороку стається інфаркт. Зазвичай ці люди дуже давно були в лікаря.

Якщо вдасться охопити програмою зниження тиску більшість із тих, хто звертається до лікаря зі скаргами на гіпертонію, то кількість інсультів можна знизити на 50—70 тисяч, впевнений головний терапевт Міністерства охорони здоров’я професор Василь Нетяженко. Тому роз’яснювальна робота надзвичайно важлива.

Приблизно в половини людей спостерігається підвищений артеріальний тиск, і більшість із нас про це не знає, тому що вимірювали його вже й не знати коли, — розповідає він. — Про свій підвищений тиск знають тільки 60 відсотків людей, які мають таку проблему. Із них лікуються лише 40 відсотків, причому триває воно не більш як місяць. Потім їм стає краще, і вони припиняють приймати ліки — ніхто не пояснив, що це треба робити довічно. І ще одне: коли пацієнт витрачає по 150 гривень на коштовні медпрепарати, то він кілька разів подумає, чи потрібно це йому і чи в змозі він продовжувати лікування. А якщо він сплачує за ліки тільки 15 гривень, це зовсім інша справа.
 

Інформація із  «Урядового кур’єра»

 

Читайте також

Вічна пам’ять Герою...

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Знову сумна звістка сколихнула Южноукраїнську територіальну громаду. 05.08.2024 помер мешканець нашо...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 08.08.2024

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Станом на 08 серпня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної гр...

Про соціальні виплати

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради інформує територіальну громаду...

Презентували послуги зі створення модулів "Земельний кадастр" та "Адресний реєстр" Южноукраїнської міської територіальної громади

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сьогодні у виконавчому комітеті ТОВ "МагнетікВан Муніципальні Технології" презентували пос...

Управителі багатоквартирних будинків та ОСББ можуть надавати Пенсійному фонду України відомості, необхідні для призначення субсидій та пільг, зручним способом

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...

Взяли участь у вебінарі присвяченого практичним питанням реалізації Пілотного проєкту з надання Невідкладних Проміжних Репарацій

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

06.08.2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Ельв...

Взяли участь в онлайн-навчанні з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

6 серпня 2024 року начальник управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Е...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сьогодні минають роковини загибелі воїна нашої громади, лейтенанта, командир 4 механізованої роти 2...