Із збільшенням випадків домашнього насильства постає питання про захист постраждалих осіб. Такий захист передбачено українським законодавством, а саме – застосування до кривдника обмежувальних заходів.
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», обмежувальний припис стосовно кривдника (далі - обмежувальний припис) – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис виносить суд на підставі заяви постраждалої особи.
Право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають:
Вказані особи мають право звернутися до суду із заявою про продовження обмежувального припису. У цілому обмежувальний припис виноситься строком до 6 місяців і може бути продовжений на строк не більше 6 місяців після закінчення строку дії первісного обмежувального припису.
Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків, а саме:
За невиконання кривдником обмежувального припису передбачена кримінальна відповідальність. Важливо, щоб постраждалі особи вчасно фіксували порушення обмежувального припису кривдником та повідомляли до правоохоронних органів.
Якщо Ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства:
- одразу викликайте поліцію (102).
- напишіть заяву про вчинення домашнього насильства.
- зверніться до представників Поліції, які приїхали на виклик, про винесення термінового заборонного припису.
- зверніться до суду з заявою про винесення обмежувального припису стосовно кривдника.
В нашій громаді можете звертатися за телефонами:
Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну підтримку та консультацію щодо подальших дій.
Інформацію підготовлено за матеріалами телеграм-каналу «Вільні від насильства»