Дискримінація за віком (ейджизм) донедавна була досить поширеним явищем в Україні. Зокрема, під час пошуку роботи. Нестача робочих рук у зв’язку з війною змусила роботодавців змінити ставлення до людей з великим життєвим і трудовим досвідом. Тепер їх радо запрошують до роботи.
До речі, нещодавно американські та європейські вчені оприлюднили сенсаційні результати дослідження. Вони з’ясували, що людський мозок розвивається не до 25–30 років, як вважалося раніше, а до 50. Ба більше, якщо людина продовжує займатися активною розумовою діяльністю, то старіння мозку майже не відбувається! Про це свідчить багато фактів з життя відомих людей.
Для прикладу, Марк Катон, римський сенатор, вивчив грецьку мову у 80 років. Сократ тільки у віці 70 років навчився грати на багатьох музичних інструментах. Мікеланджело створив свої найвизначніші полотна у віці 80 років. У 80 років Гете закінчив писати «Фауст». Німецький історик Леопольд Ранке свою «Світову історію» завершив у віці 91 рік. Ісаак Ньютон ще у 85 років був зайнятий невтомною діяльністю. Сивобородий автор «Війни і миру» у 82 роки порався з косою на полі так, що за ним не могли встигнути молоді косарі. У свої поважні літа він катався на ковзанах, їздив на велосипеді, скакав на коні та присідав «пістолетиком» на одній нозі понад 40 разів! Американський громадянин, композитор і диригент Ігор Стравінський творив до 88 років. Поет Беранже працював до 77 років, письменник Віктор Гюго – до 83, академік Іван Павлов – до 87, давньогрецький драматург Софокл – до 90 років. Філософи Діоген і Демокріт, художники Тіціан і Мікеланджело проявляли творчу активність, перейшовши кордон вісімдесятиріччя. Бернард Шоу творив до 94 років.
Наша душа, наші внутрішні сили не мають віку. Поки ми живі, у нас все ще залишається шанс піднятися вище. Не чекайте кращих часів – найкращий час може бути тільки один. Він називається «СЬОГОДНІ!»
Джерело: https://ohoronapraci.kiev.ua/article/news/ejdzizmu-ni