Хрещення Господнє (Богоявлення) давно відзначається в Україні. Це свято є третім і завершальним з різдвяного циклу (його ще в народі називають Йордан або Водохреще).
Відзначають його на згадку про хрещення Ісуса Христа, який маючи 30 років прийшов з Назарету до річки Йордан де прийняв хрещення від Іоана, який потім отримав ім’я Хрестителя. Православні і Греко-Католики вважають, що це свято засвідчує таїнство Святої Трійці, оскільки в цей день Бог з’явився перед людьми у трьох іпостасях: в голосі – Бог Отець, у плоті – Син Божий та у вигляді голуба Святий Дух.
Зранку на Богоявлення у храмах проводяться святкові богослужіння та особливий Чин освячення води, після чого цю воду люди зберігають у своїх оселях і використовують її для зцілення від багатьох недуг та захисту своїх домівок. Напередодні свята в містах і селах де є ставки, річки чи озера місцеві мешканці вирубують ополонку у вигляді великого хреста (її ще називають – йордань) і на Богоявлення священики проводять обряд хрещення водойм та відбуваються масові купання для очищення від гріхів та оздоровлення душі і тіла, адже вся вода цього дня вважається цілющою.
Нажаль під час війни купання у відкритих водоймах заборонено. За рішенням виконавчого комітету Південноукраїнської міської ради у громаді дозволено тільки одне місце для відпочинку на водних об’єктах Южноукраїнської міської територіальної громади (літнього відпочинку, зимової рибалки, тощо) - це міський пляж. Цього року тут відбувались і масові купання на Водохреща 6 січня за новим календарем.
З метою забезпечення безпеки людей на водних об’єктах Південноукраїнської міської територіальної громади під час зимового купання в цей день сумісно відпрацювали: матроси-рятувальники рятувального посту управління з надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Південноукраїнської міської ради, співробітники 1-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Миколаївській області, працівники Південноукраїнського відділення поліції, волонтери-рятувальники Південноукраїнського осередку Мальтійської служби допомоги та члени громадського формування по охороні громадського порядку міста Південноукраїнська. Загалом бажаючи випробувати на собі зимове купання було близько 300 чоловік, різного віку: студенти і пенсіонери, чоловіки і жінки. Поважне ставлення українського народу до найбільш значущих свят, яким є і Водохреща, відображає відношення до неперехідних цінностей, традицій та сенсу нашого життя.
Наші предки вірили в цілющу силу природи, яка дає їм енергію для активного життя, постійного розвитку та продовження роду. Всеохоплююче поєднання людини та духовного світу, що відновлює гармонію в душі, бадьорий настрій та гартує характер.