Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

В Україні понад 3 млн людей з інвалідністю — це люди з величезним потенціалом, навичками, ідеями, силою

03.12.2024
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради

Два роки повномасштабної війни росії проти України спричинили стрімке зростання кількості людей, які мають інвалідність. І ця інвалідність має іншу природу, ніж у часи до війни: насамперед вона виникає внаслідок бойових дій і ворожих обстрілів мирних українських міст. За два роки кількість людей з інвалідністю зросла на 300 тисяч — на 10%. Тому зараз ми не просто маємо продовжити будувати інклюзивне суспільство — ми маємо робити це надзвичайно швидко і враховувати контекст війни.

Про це все українська делегація говорила на 17-й сесії конференції держав-учасниць Конвенції про права людей з інвалідністю, яка відбулася влітку  цього року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Україна для створення безбар’єрного в усіх аспектах середовища робить наступні кроки:

  • цифровізація всієї соціальної сфери, яка дозволить звертатися по допомогу не виходячи з дому;
  • зміни в законодавстві і підзаконних актах, які допомагають людям з інвалідністю працювати офіційно і на тій роботі, де їм хочеться (наразі лише кожна четверта людина з інвалідністю в Україні офіційно працевлаштована — удвічі менше, ніж в Європі, то мусимо працювати далі задля збільшення цифри).

“Радянський режим говорив: у нас немає людей з інвалідністю. На противагу цьому зараз в Україні ветерани, поранені цивільні — видимі. Ніхто не залишиться непомітним. Ми боремося зі стигмами. Усунемо кожен бар’єр — фізичний і ментальний. Конвенція про права людей з інвалідністю допомагає нам чітко планувати захист прав таких людей”, — сказав Назар Танасишин заступник міністра соціальної політики України.

Понад 300 мультидисциплінарних команд працюють у лікарнях, сприяючи тому, що люди, які потребують допоміжних засобів реабілітації, отримують їх, не чекаючи офіційного встановлення інвалідності.

10,5 тисяч людей в Україні у 2023 році отримали протези рук і ніг.

Понад 18 тисяч протезів було виготовлено.

Міністерство сприяло дерегуляції роботи українських підприємств, які виготовляють протези, щоб стимулювати виробництво, підвищення якості продукції і зростання конкуренції.

Була затверджена освітня програма підготовки протезистів-ортезистів у медичних закладах вищої освіти, яка відповідає європейським стандартам.

Змінюється підхід у встановленні інвалідності — щоб це відбувалося згідно з міжнародним класифікатором, потрібно підготувати 3 тисячі соціальних працівників.

Щоб люди з інвалідністю отримали більше можливостей працевлаштування, Міністерство соціальної політики розробило окремий законопроєкт (ідеться про законопроєкт 5344-Д, який Верховна Рада вже проголосувала у першому читанні).

“Зараз в Україні понад 3 мільйони людей з інвалідністю. Це люди з величезним потенціалом, навичками, ідеями, силою. Ми дивимось на них виключно так. І в розбудові інклюзивного суспільства і інтеграції цих людей ми маємо значну підтримку міжнародної спільноти, за що ми дуже вдячні”, - Назар Танасишин.

https://www.msp.gov.ua/news/23795.html