Міський голова Валерій Онуфрієнко разом із депутаткою міської ради Анастасією Палько, яка є також засновником громадського об’єднання «Смарт покоління» та працює у сфері психологічної підтримки військових, відвідали Миколаївський міський Центр підтримки ветеранів війни та познайомилися з його директором Віктором Мойсеєвим.
Поїздка в Миколаїв була здійснена в рамках реалізації плану по роботі з ветеранами та їхніми родинами. Розуміння розширення сфер діяльності в цьому напрямку прийшло давно, бо кількість ветеранів, яким потрібна всебічна допомога, суттєво зростає з кожним роком війни.
Ще влітку Валерій Онуфрієнко взяв участь у навчально-інформаційному заході «Громади – ветеранам», що є частиною проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», що відбувся у Миколаєві. Його учасники ознайомилися з напрямками діяльності, які здійснюються волонтерами та владою, зокрема міністерством по справах ветеранів. Після заходу за активної участі Анастасії Палько була розпочата робота по підготовці громади до створення реабілітаційного центру: пошук території для його майбутнього будівництва, перемовини з потенційними інвесторами та донорами, консультації з фахівцями з інших громад. В рамках цієї підготовки був нанесений візит до подібного центру у Миколаєві.
Директор Миколаївського реабілітаційного Центру Віктор Мойсеєв показав Валерію Онуфрієнку всі зали та кабінети центру, в якому створені всі умови для надання допомоги та соціальних послуг ветеранам АТО/ООС, членам їхніх сімей, членам родин загиблих воїнів, ВПО, військовослужбовцям і який є місцем реабілітації, підтримки та психосоціальної адаптації. Для фізичної та психологічної реабілітації учасників бойових дій задіяні сучасні програми та обладнання світового рівня. Працівники центру постійно підвищують кваліфікацію та актуалізують свої знання.
Такі центри відіграють важливу ролі у забезпеченні соціальної та психологічної допомоги ветеранам війни та їхнім сім’ям. Для громади важливі всі ветерани та ветеранки, які повертаються з війни. Саме тому розглядається можливість створення аналогічного центру в нашій громаді. Який обсяг допомоги та послуг в ньому надаватимуть – залежить від того, хто стане донорами та інвесторами. Але беззаперечно нам потрібно створити такий заклад, щоб люди, які повертаються з війни, та їхні рідні розуміли, що вони не залишаться сам на сам зі своїми проблемами, що громада піклується про них.