Організація Об’єднаних Націй з 2015 року започаткувала Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.
Мовою закону «сексуальне насильство в умовах конфлікту» – це зґвалтування, сексуальне рабство, примусова проституція, примусова вагітність, примусові аборти, примусові шлюби та будь-які інші форми сексуального насильства по відношенню до жінок, чоловіків, дівчаток чи хлопчиків. Сексуальне насильство, пов’язане з війною, не має строку давності. Ці злочини можуть розслідувати й через 3-5 років, коли постраждала людина буде готова заявити про те, що сталося.
Як себе поводити з тими, хто зазнав насильства? Декілька порад від психологів:
В Україні функціонують Центри допомоги врятованим, які створені для того, аби надавати комплексну – психологічну, юридичну та соціальну – підтримку усім, хто постраждав під час війни, зокрема від сексуального насильства.
У нашій громаді ви можете звернутися до фахівчинь Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, за адресою: вул. Миру,11.
Фахівці Денного Центру мають професійну підготовку щодо надання допомоги. Послуги надаються конфіденційно та безоплатно.