Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Інформація про хід виконання комплексної Програми профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян Южноукраїнської міської територіальної громади на 2022-2026 роки протягом 2023 року

02.02.2024
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Комплексна програма профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту  конституційних прав і свобод громадян Южноукраїнської міської територіальної громади на 2022-2026 роки (далі – Програма),  затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 21 грудня 2021 року № 853, внесено зміни та доповнення рішеннями Южноукраїнської міської ради від 21 червня 2022 року № 1034 та від 27 червня 2022 року № 190.

Програма містить 75 заходів, виконавцями яких є: відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, управління  з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської  міської ради (далі – УНС ВПО), Южноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради, громадські формування з охорони громадського порядку, комунальне підприємство «Служба комунального господарства», комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання», служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради, управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, Южноукраїнський міський центр соціальних служб Южноукраїнської міської ради, управління економічного розвитку Южноукраїнскої міської ради, Державний навчальний заклад «Южноукраїнський професійний ліцей», Южноукраїнське міське відділення Управління поліції охорони в Миколаївській області, відділ в м. Южноукраїнську Управління служби безпеки України в Миколаївській області, Вознесенський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях,  управління освіти Южноукраїнської міської ради, територіальне управління Служби судової охорони у Миколаївській області, Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, тощо.

Наводимо нижче стан виконання заходів Програми, які мають високу соціальну значущість.

Керівним складом відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (далі – відділення поліції № 3)  постійно проводиться аналіз стану правопорядку на території Южноукраїнської міської територіальної громади. З урахуванням змін оперативної обстановки, що негативно впливає на стан правопорядку, розробляються плани заходів запобігання злочинності, вносяться відповідні корегування до оперативних планів відділення поліції. Приймається участь у проведенні відпрацювання за різними напрямками службової діяльності. Начальник відділення поліції № 3 щотижня приймає участь у спільних нарадах представників органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних та силових органів.

Співробітники відділення поліції № 3 здійснюють постійний моніторинг соціальних мереж, телеграм-каналів, місцевих ЗМІ з метою оперативного реагування на зміни криміногенної обстановки, що дозволяє підвищити ступінь довіри до працівників поліції.

В звітний період проведено неодноразові спільні наради з керівниками громадського формування з охорони громадського правопорядку, на яких обговорені питання про стан виконання Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону» від 22.06.2000. Проведено аналіз діяльності громадського формування. Згідно  окремих графіків проводяться навчання з вивчення методичних рекомендацій членами громадського формування. Планується за результатами підсумків роботи висвітлити матеріали у ЗМІ.

Щоп’ятниці та щосуботи проводяться спільні патрулювання та ОГП під час святкових заходів м. Южноукраїнськ між працівниками поліції та представниками громадського формування.

Всі члени громадського формування офіційно оформлені та мають законні підстави для оформлення на своє ім`я спеціальних засобів. Контролює законність інспектор дозвільної системи Вознесенського РУП.

З початку 2023 року не було зареєстровано фактів незаконних операцій з брухтом. Дільничними офіцерами поліції після адміністративної реорганізації проводиться налагодження комунікацій з сільським населенням для профілактики та розкриття крадіжок металевих виробів.

В рамках операції «Візит» ДОП проведено вручення візитівок у трудових колективах, учбових закладах, житлово-експлуатаційних дільницях, що повинно позитивно в подальшому посприяти у покращенні ефективності службової діяльності.

У 2023 році працівниками відділення поліції № 3 було складено протоколи про адміністративні правопорушення: ст. 152 КУпАП – 16, ст. 154 ч. 1 КУпАП – 11. Також нарядами ГРПП регулярно проводиться патрулювання паркових зон Южноукраїнської міської територіальної громади.

З метою попередження кримінальних та адміністративних правопорушень постійно ведеться облік осіб,  що перебувають на обліку з причин пияцтва, сімейних дебоширів, неповнолітніх, «групи ризику» та інших правопорушників. Бази даних залишаються актуальними через постійне оновлення.  

У 2023 році кримінальних правопорушень у відношенні іноземців не скоювалось. У вересні 2023 року відділенням поліції № 3 було розкрито розбійний напад, скоєний  громадянином Нігерії, якого було затримано, триває судовий розгляд справи.

Питання нелегальної міграції відноситься до компетенції підрозділів ДМС.

У 2023 році інспектором з ювенальної превенції прийнято участь у розкритті 60 інших правопорушень, складено 80 протоколів про адміністративні правопорушення.

Інспектором з ювенальної превенції на постійній основі проводяться профілактичні заходи для недопущення повторної злочинності серед дітей, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Проводяться спільні рейди за адресами мешкання підоблікового елементу з відповідною службою Южноукраїнської міської ради.

З метою профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями інспектором з ювенальної превенції проводяться регулярні рейди разом зі службою у справах дітей Южноукраїнської міської ради.

 Відділенням поліції № 3 на постійній основі надає допомогу дітям-сиротам та дітям, які перебувають під опікою.

У 2023 році у відношенні неповнолітніх факти незаконного відчуження майна не вчинялись.

Спільно з управлінням освіти Южноукраїнської міської ради регулярно проводились наради по координації роботи щодо профілактики правопорушень, бездоглядності та негативних проявів серед неповнолітніх, боротьби з розповсюдженням наркоманії серед неповнолітніх.

Інспектором з ювенальної превенції разом з представниками місцевих органів влади проводяться спільні оперативно профілактичні заходи щодо запобігання негативним проявам серед неповнолітніх (пияцтву, наркоманії, дитячій безоглядності та безпритульності), забезпечується виявлення дітей, які жебракують, вчиняють правопорушення або стали жертвами протиправної діяльності дорослих.

У 2023 році було складено 6 адміністративних протоколів за фактами продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім. Відділенням поліції № 3 постійно ведеться профілактична робота щодо неприпустимості розповсюдження наркотичних засобів неповнолітнім, пропаганди проституції, насилля, жорстокості.

Інспектором з ювенальної превенції налагоджена взаємодія з керівництвом учбових закладів, які розташовані на території Южноукраїнської МТГ, щодо протидії насильству та булінгу серед учасників освітнього процесу, формування культури психологічно комфортної міжособистісної взаємодії.

Працівниками сектору превенції відділення поліції № 3 забезпечується профілактична та індивідуальна робота з особами, які визнані недієздатними, психічно хворими та такими, що потребують опіки та хворі на алкоголізм, наркоманію з метою запобігання фактам знущання над ними, незаконного відчуження їх житла.

Інспектор дозвільної системи ВРУП здійснює контроль та перевірку належної охорони зброї, боєприпасів, вибухових речовин. Також працівникам СРПП на регулярній основі надаються службові завдання щодо перевірки за місцем мешкання власників зброї, умов її зберігання. 

В газеті Южноукраїнської міської ради «Контакт» та інших засобах масової інформації висвітлюються  матеріали про стан правопорядку та результати боротьби правоохоронних органів зі злочинністю,  про стан боротьби зі стихійною торгівлею, а також про діяльність громадських формувань.

Протягом 2023 року заступником начальника СРПП відділення поліції № 3 неодноразово здійснювались зустрічі та спільні рейди з представниками КП «СКГ», під час яких визначалися ділянки дорожнього полотна, де необхідно здійснити ремонтні роботи, перевірялася придатність світлофорної апаратури та наявність дорожніх знаків. 

На постійній основі поширюються серед населення громади інформаційні матеріали з питань запобігання кримінальним правопорушенням у банківській сфері, ДОП забезпечується здійснення відповідної роз’яснювальної роботи серед осіб похилого віку та інших груп ризику.

Протягом 2023 року працівниками відділення поліції № 3 не допущена діяльність залів гральних автоматів.

У 2023 році складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 160 КУпАП та 12 постанов про адміністративні правопорушення за ст. 159 КУпАП.

ДОП та СРПП щоденно проводяться рейди та комплексне обстеження вулиць громади щодо ліквідації місць виникнення та розповсюдження стихійної торгівлі.

Протягом 2023 року не здійснювалось придбання паливно-мастильних матеріалів.

За звітний період часу відділенням поліції № 3 було задокументовано 25 кримінальних правопорушень, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних речовин.

Дітей, які схильні до вживання наркотичних речовин, не виявлено.

Крім того, було складено 35 протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 176 КУпАП; 324 протоколи за статтею 178 КУпАП.

В період з травня до вересня 2023 року проводилась операція «Мак» на території Миколаївської області. В рамках операції було виявлено та зареєстровано 14 фактів зберігання наркотичних засобів, фактів вирощування наркомістких рослин не виявлено.

Особовим складом ДОП при постановці на облік осіб, що звільняються з місць позбавлення волі вживаються заходи їх працевлаштування, роз’яснюються їх права. Особи направляються до Южноукраїнської міської філії Миколаївського обласного центру зайнятості з метою взяття на облік та подальшого працевлаштування.

Забезпечується систематичний контроль за поведінкою неповнолітніх і молоді, які відбули покарання та звільнилися з місць позбавлення волі та осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Проводиться з даною категорією осіб індивідуально-виховна робота, з метою позитивного впливу на поведінку засуджених і звільнених від покарання з випробуванням, та зниження ризику рецидиву злочинів.

Протягом 2023 року під час вищезазначених регулярних перевірок було виявлено та задокументовано 25 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 187 КУпАП. Кримінальних правопорушень, передбачених ст. 395 ККУ не виявлено.

Головним спеціалістом відділу взаємодії з правоохоронними органами УНС ВПО постійно проводиться профілактично-роз’яснювальна робота із особами, що умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі, щомісяця відвідуються умовно-достроково звільнені особи за місцем проживання з метою проведення профілактичної роботи по запобіганню вчинення повторних правопорушень та з’ясування матеріально-побутових умов проживання і спілкування із оточуючими, за потребою та в межах компетенції надається інша інформаційна та практична допомога.

Протягом звітного періоду проводилась агітаційна робота серед особового складу щодо відбору кандидатів на посаду  «Поліцейський офіцер громади».

Відділення поліції № 3 обладнане системою відеоспостереження «Безпечне місто».

Протягом 2023 року представники відділення поліції № 3 активно задіювалось до сумісних патрулювань та охорони громадського порядку з представниками громадських формувань МТГ.

Протягом 2023 року не рідше, ніж 1 раз а тиждень, збирався штаб правоохоронних органів Южноукраїнської МТГ. Не рідше, ніж два рази на добу, старший інспектор-черговий відділення поліції № 3 проводив взаємозвірку з черговим виконавчого комітету щодо криміногенної обстановки на території обслуговування, в ході якої проходить обмін необхідною інформацією.

Також періодично на адресу виконавчих органів влади надсилається відповідна інформація про стан криміногенної обстановки на території Южноукраїнської МТГ.

У 2023 році ДОП відділення поліції № 3 не звітували перед виконавчим комітетом ЮМР, оскільки запитів не надходило.

На постійній основі в рамках операції «Візит» дільничні офіцери поліції здійснюють відвідування громадян за місцем мешкання, в ході чого проводять виховну роботу для формування у людей правової культури та негативного ставлення до суспільно небезпечних явищ. Дана робота також проводиться серед водіїв та при виїздах на місця події.

В газеті Южноукраїнської міської ради «Контакт» та інших засобах масової інформації висвітлюються відомості про результати діяльності відділення поліції № 3 в рамках боротьби зі злочинністю за поданням інспектора по взаємодії зі ЗМІ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області.

Прийом громадян керівництвом відділення поліції № 3 проводиться згідно графіку у будівлі за адресою: м. Южноукраїнськ,  вул. Спортивна, 3.

У відділенні поліції №3 мається контрольно-наглядова справа з планом заходів в разі вчинення терористичних актів та настання внаслідок цього «блекаута». В ній мається алгоритм дій працівників поліції, маршрути патрулювання поблизу об’єктів критичної інфраструктури тощо.

08.12.2023 р.  в приміщенні Вознесенського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях відбулась зустріч з представником СЮП Вознесенського РУП ГУНП України в Миколаївській області, під час якої обговорили виконання плану спільних дій щодо протидії повторної та рецидивної злочинності серед дітей у 2023 році в умовах збройної агресії РФ в Україні. Також відповідно до плану спільних дій узгодили графік спільних перевірок неповнолітніх за місцем проживання для проведення превентивної та соціально-виховної роботи, як з підлітками, так і їх законними представниками.

На обліку Вознесенського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях станом на 21.12.2023 р. перебуває 4 неповнолітніх осіб, засуджених до іспитового строку, за рік по обліку пройшло 10 осіб. В період 01.01.2023 року по 21.12.2023 р. на території Южноукраїнської міської ради відсутні неповнолітні особи, які були засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням.

Щомісячно проводяться звірки з сектором ювенальної превенції Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області щодо кількості неповнолітніх, які перебувають на обліку, про що складається Акт.

Працівниками уповноваженого органу з питань пробації та СЮП здійснено відвідування неповнолітніх за місцем проживання для проведення превентивної та соціально-виховної роботи, а також з батьками проведено бесіди профілактичного характеру.

З особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та перебувають на обліку Вознесенського РВ служби пробації, щомісяця проводиться індивідуально – профілактична робота, соціально-виховна та національно-патріотична робота з метою позитивного впливу на поведінку засуджених і звільнених від відбування покарання з випробуванням, та зниження ризику рецидиву правопорушень.

Взаємодія уповноважених органів з питань пробації та установ виконання покарань необхідна для ефективного виконання Наказу Міністерства юстиції України від 03 квітня 2018 року № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

Однією із функцій уповноваженого органу з питань пробації є сприяння засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяння в працевлаштуванні працездатним особам, влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяння в наданні соціальних послуг. Станом на 21.12.2023 рік Вознесенським РВ було отримано 32 повідомлень - запитів в процесі підготовки до звільнення, з них 22 повідомлення для з’ясування можливості проживання та реєстрації за обраним місцем проживання (відносно 2 осіб були направлені запити до комунальної установи «Центр реінтеграції бездомних осіб»), 6 - працевлаштування після звільнення та 4 – надання соціального супроводу. Питання вирішенні позитивно.

Підготовка до звільнення є складовою частиною процесу виправлення та ресоціалізації засуджених, становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам, і безпосередньо орієнтується на підвищення соціально-психологічної компетентності та здатності долати життєві труднощі, пов’язані з тривалою соціальною ізоляцією.

Управлінням соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради на території Южноукраїнської міської територіальної громади постійно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення стосовно домашнього насильства та насильства за ознакою статі, жорсткого поводження з дітьми та за потребою надається психологічна та юридична допомога жертвам насильства в сім’ї.

Протягом звітного періоду було проведено 20 інформаційно-просвітницьких заходів.

Також, були розміщені інформаційні матеріали (відео-ролики та буклети) від системи безоплатної правової  допомоги для постраждалих від сексуального насильства підчас війни та домашнього насильства на офіційному сайті Южноукраїнської міської ради в розділах «Новини» та «Соціальний захист», на офіційній сторінці управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради у соціальній мережі Facebook та у телеграм каналі управління #Onlinehelpcity.

Проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед опікунів, повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена стосовно їхніх прав та обов’язків. Щороку особи, які здійснюють опіку, звітують про умови проживання та догляд підопічних.

Протягом звітного періоду до спостережної комісії при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради надійшло одне звернення щодо засудженої особи, яка відбувала покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, та яка готується до звільнення. На території Южноукраїнської міської територіальної громади відсутні спеціалізовані установи для перебування звільнених осіб. Тому, особа може самостійно обрати такий заклад та звернутись за отриманням соціальних послуг з проживання та адаптації, або ж у разі звернення громадян до управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради, їх буде направлено до такого закладу за згодою.

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради за потребою приймає участь у засіданнях, оперативних нарадах, круглих столах з метою розгляду проблемних питань щодо боротьби зі злочинністю.

Южноукраїнським відділом Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості з метою попередження безробіття проводиться системна робота з органами виконавчої влади, соціальними партнерами та роботодавцями.

Протягом 2023 року Южноукраїнським відділом Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості 4 особам, звільненим з місць позбавлення волі, надавалися визначені види забезпечення та соціальні послуги, а саме: допомога по безробіттю, професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації; профорієнтаційні послуги; пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. Дві особи було працевлаштовано за сприянням служби зайнятості, в тому числі одна з них  - після проходження стажування на робочому місці, ще дві особи знято з реєстрації за іншими причинами.

Южноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського ОЦЗ за повідомленням адміністрацій установ виконання покарань, сприяє засудженим особам, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, та які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо працевлаштування.

Протягом 2023 року Державним навчальним закладом «Южноукраїнський професійний ліцей» здійснювався рейд «Урок» завдяки якому покращилось відвідування уроків.

Протягом 2023 року проведено бесіди, виховні години: «Кажи ні поганим звичкам алкоголю, курінню, наркотикам», «Вплив електронних сигарет на органи людини».

Проведено бесіди, виховні години: «Ми за здоровий спосіб життя», заняття з елементами тренінгу «Твоє життя – твій вибір».

Державним навчальним закладом «Южноукраїнський професійний ліцей» щомісяця проводились засідання Ради профілактики правопорушень з теми: «Відвідування уроків здобувачами освіти».

Протягом 2023 року здійснювалась організація відпочинку та працевлаштування здобувачів освіти, схильних до правопорушень та дітей, що виховуються в неблагонадійних сім’ях під час літніх канікул.

Державним навчальним закладом «Южноукраїнський професійний ліцей»  здійснювалась співпраця з ювенальною превенцією Южноукраїнського відділення поліції та Державною установою «Центр пробації» з теми «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх».

Проводились години спілкування: "Стоп булінг!", «Протидія торгівлі людьми», щодо профілактики насилля, булінгу, кібербулінгу, толерантного ставлення до людей.

Проводилась корекційно-відновлювальна та розвивальна робота та психологічна просвіта, велися картки психолого-педагогічного супроводу учнів.

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради протягом  2023 року сприяло у проведенні, нагородженні переможців та призерів міських змагань:

- у Різдвяному турнірі з волейболу, який відбувся 05.01.2023 року в місті Южноукраїнську;

- у відкритій першості міста Южноукраїнська з греко-римської боротьби серед молодших юнаків на призи управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, яка відбулася 04.01.2023 року в місті Южноукраїнську;

- турніру з волейболу, присвяченого Міжнародному жіночому дню;

- у тренувальних змаганнях зі спортивного орієнтування «Весняна першість міста Южноукраїнська», які відбулися 18.03.2023 року в с. Бузьке;

- турніру з волейболу «Весняні ластівки- вісники перемоги», який відбувся 01.04.2023 року в місті Южноукраїнську;

- у змаганнях з волейболу серед юнаків і дівчат , які відбулися 26-27.04.2023 року в місті Южноукраїнську;

- у нагородженні учасників та випускників чемпіонату ВРДтаЮС зі спортивної аеробіки, яке відбулося  06.05.2023року в м. Южноукраїнську, СК Олімп»;

- у нагородженні переможців та призерів у змаганнях зі стрітболу серед юнаків і дівчат, які відбулися 10,11.05.2023 року в місті Южноукраїнську;

- у відкритому Кубку міста Южноукраїнська з футболу серед аматорських команд до Дня міста Южноукраїнська "Футбольна перемога - це перемога ЗСУ", який відбувся 27.05.2023;

- у турнірі з сумо серед юнаків та дівчат, присвячений пам’яті загиблих Захисників Сергія ГОРОБЦЯ та Сергія РИННИКА, який відбувся 26.05.2023 в спортивній залі бази дзюдо КЗЮДЮСШ;

- у змаганнях, присвячених Дню захисту дітей "Веселі старти" у відділенні плавання, який відбувся 30.05.2023;

- у змаганнях зі спортивного орієнтування присвячені Дню захисту дітей, які відбулися 03.06.2023 року в м. Южноукраїнську;

- нагородження команд переможців та кращих гравців чемпіонату міста Южноукраїнська з дворового футболу «Разом до Перемоги», який відбувся 05-19.06.2023 в  м. Южноукраїнську;

- у міських змаганнях з пляжного волейболу серед чоловічих команд, які відбулися 24.06.2023 року на території міського пляжу;

- у щотижневих заняттях спортом,  на виконання соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України», на території міського парку;

- з 01.06.2023 до 23.06.2023 в місті Южноукраїнську діяв прогулянковий майданчик КЗ ЮДЮСШ;

- сприяли проведенню відкритих турнірів з шашок-64 та шахів до Дня незалежності України, які відбулися з 18 до 20 серпня 2023 року у ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ;

- 26.08.2023 сприяли проведенню патріотичного забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України», до Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;

- 04.09.2023 сприяли проведенню турніру з сумо до Дня фізичної культури і спорту України;

- 08.09.2023 сприяли проведенню турніру з волейболу, присвяченого Дню  фізичної культури і спорту України;

- сприяли у відкритій першості міста Южноукраїнська з греко-римської боротьби присвяченої Дню фізичної культури і спорту України, яка відбулась 09.09.2023;

- у турнірі з настільного тенісу, присвяченого Дню фізичної культури і спорту України, який відбувся 09.09.2023 року;

- у змаганнях з плавання «Естафети мужності», присвячених Дню захисників і захисниць України, які відбулися 04.10.2023;

- сприяли проведенню Всеукраїнського турніру з боротьби греко-римської, присвяченого Дню захисників і захисниць України, який відбувся 21.10.2023 в ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ;

- сприяли проведенню відкритих турнірів з шашок-64 та шахів «Золота осінь-2023», які відбулися з 04 до 05 листопада 2023 року у ПК «Енергетик» м. Южноукраїнськ;

- сприяли у проведенні турніру з волейболу «Золота осінь», який відбувся 04.11.2023 року;

-сприяли у проведенні змагань зі спортивного орієнтування присвячені Дню Святого Миколая, які відбулися 09.12.2023;

- сприяли у проведенні чемпіонату з футзалу серед аматорських, ветеранських та дитячо-юнацьких команд сезону 2023-2024 рр. в м. Южноукраїнську;

-  сприяли проведенню турніру з волейболу, присвяченого Дню Святого Миколая, який відбувся 16.12.2023;

- сприяли у турнірі з дзюдо, присвяченого Різдву Христовому, який відбувся 22.12.2023 року;

- сприяли у  турнірі з настільного тенісу, присвяченого Різдву Христовому, який відбувся 23.12.2023 року;

- сприяли у відкритому турнірі з шашок-64 та шахів до Дня енергетика, який відбувся 24.12.2023.

Рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 320  затверджено Програму соціально-економічного розвитку Южноукраїнської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.

У Програмі узагальнені основні напрями розроблених і діючих галузевих програм. За кожним напрямком  діяльності визначені проблемні питання, сформовані цілі та пріоритети розвитку, намічені шляхи розв’язання головних проблем громади в 2021-2025 роках.

Метою Програми є створення умов для економічного зростання та вдосконалення механізмів управління міською територіальною громадою на засадах ефективності, відкритості та прозорості, підтримки розвитку малого та середнього підприємництва, підвищення інвестиційної привабливості та формування позитивного іміджу, сприяння розвитку і підтримки громадських ініціатив, забезпечення належного функціонування інфраструктури, поліпшення екологічного стану довкілля, зниження споживання енергоресурсів та створення комфортних умов для проживання в громаді, вирішення спільних проблем мешканців всіх громад, які увійшли до складу Южноукраїнської міської територіальної громади та реалізація спільних завдань.

Обмеження щодо продажу та вживання тютюнових виробів. Алкогольних напоїв та пива встановлені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Цим законом визначено перелік об’єктів та місць, де забороняється споживання, як алкогольних напоїв так і слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного).  

Зокрема, забороняється продаж тютюнових виробів, пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до цього закону міські ради в межах адміністративної території можуть, на час проведення масових заходів, заборонити або обмежити продаж та споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.

Протягом звітного періоду до виконавчого комітету не надходили скарги від мешканців міста щодо наявності фактів продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива особам, які не досягли 18 років.

На виконання розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 01.12.2017 № 500-р «Про вжиття заходів щодо ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного та рослинного походження на території Миколаївської області», з метою забезпечення дотримання вимог Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території Южноукраїнської міської територіальної громади, затверджених рішенням Южноукраїнської міської ради від 28.07.20222 № 1094, ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території міста, покращення благоустрою, попередження виникнення інфекційних захворювань, враховуючи численні нарікання мешканців міста, суб’єктів господарювання, рішенням Южноукраїнської міської ради від 25.011.2018 № 961 «Про невідкладні заходи щодо ліквідації та запобігання виникненню несанкціонованої (стихійної) торгівлі в місті Южноукраїнську» створена комісія з ліквідації та запобігання виникненню несанкціонованої (стихійної) торгівлі в місті Южноукраїнську.

Вищевказаним рішенням відділенню поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області рекомендовано постійно вживати заходи адміністративного впливу до осіб, що здійснюють несанкціоновану (стихійну) торгівлю на території громади, а також водіїв, які порушують правила дорожнього руху та розміщують транспортні засоби на проїжджих частинах вулиць для здійснення несанкціонованої (стихійної) торгівлі, чим створюють перешкоду руху.

Протягом 2023 року комісією з ліквідації та запобігання виникненню несанкціонованої (стихійної) торгівлі в місті Южноукраїнську два рази на тиждень здійснювались рейдові перевірки місць виникнення стихійної торгівлі, відповідно до графіків проведення рейдових перевірок. Інформація про роботу комісії оприлюднюється на офіційному сайті Южноукраїнської міської територіальної громади. 

За участі представників Держпродспоживслужби, що входять до складу Комісії з ліквідації та запобіганню несанкціонованої (стихійної) торгівлі в м. Южноукраїнську постійно здійснюються рейдові перевірки місць виникнення стихійної торгівлі, відповідно до затверджених графіків рейдових перевірок. З особами, які мали намір здійснювати несанкціоновану (стихійну) торгівлю в місцях неоснащених для надання послуг та без належних умов для продажу сільськогосподарської продукції, проведено роз’яснювальну роботу, вручено інформаційні листи. По закінчені рейду складено акт.

     З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також запобігання несанкціонованої (стихійної) торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного та рослинного походження на території м. Южноукраїнська на офіційному вебсайті громади протягом 2023 року було опубліковано 4 статті.

До Южноукраїнського міського центру соціальних служб протягом 2023 року надійшло 175 повідомлень  про вчинення насильства в сім’ї, з них:

  • 48 - повідомлень про вчинення насилля над дітьми. На обліку перебувало 17 дітей, які постраждали від домашнього насильства.
  • 127 повідомлень про вчинення насилля над дорослими.

Здійснено оцінку потреб, членам родини надано первинну психологічну та юридичну послуги. Під соціальним супроводом перебувають/перебували 12 сімей.

Протягом звітного періоду 59 особам, які мають проблеми з законом отримали соціальні послуги. З них:

- 56 осіб, які засуджені до відбування покарання без позбавлення волі;

- 3 особи, які відбули покарання;

Соціальні послуги надавалися за карткою обліку роботи з сім’єю.

Фахівці із соціальної роботи проводили інформаційні компанії серед клієнтів отримувачів послуг Центру щодо наявних й діючих спортивних секцій та гуртків за інтересами.

 До ЮМЦСС протягом 2023 року надійшло 2 повідомлення про звільнення осіб з установи відбування покарання, 1 особа особисто звернулась. Соціальні послуги надавалися за карткою обліку роботи з сім’єю.

Директор ЮМЦСС згідно графіку приймає участь у засіданнях спостережної комісії. 

Протягом  звітного періоду проведено 18 заходів з протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Здійснено виступи на батьківських зборах, семінари для осіб, які перебувають на обліку МЦЗ ЮФ, як безробітні, міні-лекції для осіб, які мають проблеми з законом в Вознесенському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях, засідання «круглого столу» для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Повідомлень про звільнення неповнолітніх, які звільнилися з місць відбування покарання до ЮМЦСС не надходило.

Працівники служби у справах дітей проводяться індивідуальні профілактичні бесіди з дітьми, схильними до скоєння правопорушень, та їх батьками.

До служби у справах дітій протягом року надійшло 48 повідомлень щодо вчинення домашнього насилля. Всі повідомлдення перевірені, зꞌясовані обставини, діти, які зазнали насилля, поставлені на облік служби. Станом на 22.12.2023 на обліку служби у справах дітей перебувають  18 дітей, які зазнали  насилля в сім’ї. Службою у справах дітей ініційовано притягнення до відповідальності осіб, які вчинили насилля над дітьми.  Троє з них влаштовані до КЗ ЦСПРД для надання психологічної допомоги.

З метою профілактичної роботи щодо запобігання бездоглядності та правопорушень серед дітей та підлітків, попередження вчинення злочинів проти них, з метою захисту від шкідливого впливу, збереження їх життя та здоров’я, виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради 22.01.2012 р. було прийнято рішення № 25 «Про запобігання дитячій бездоглядності та захист життя і здоров’я дітей» (22.11.2012 рішенням № 426 поновлено). Даним рішенням обмежено перебування дітей віком до 16 років, без супроводу дорослих, на вулицях та в розважальних закладах міста після 21 години взимку та 22 години влітку.

З метою попередження повторної злочинності службою у справах дітей проводиться робота з засудженими до покарання без позбавлення волі. Працівниками служби постійно контролюється їх поведінка та зайнятість, діти відвідуються на дому, проводяться індивідуальні бесіди  щодо попередження вчинення  ними повторних адміністративних та кримінальних правопорушень. Також, працівники служби у справах дітей, з метою захисту прав дітей, відповідно до повідомлень Южноукраїнського міського суду, приймають участь в судових засіданнях щодо розгляду кримінальних проваджень за підозрою у скоєнні правопорушень неповнолітніми.

З цією метою службою у справах дітей міської ради забезпечується своєчасне виявлення сімей, в яких не створені умови для  належного виховання, проживання та навчання дітей.  На обліку служби  перебуває 31 дитина, що опинилися в складних життєвих обставинах.  З метою перевірок умов утримання та виховання дітей проводяться систематичні обстеження умов проживання дітей в зазначених сім’ях.

Діти відвідуються на дому, у разі необхідності робиться зауваження  та попередження батькам щодо умов утримання та виховання дітей, складаються відповідні акти, ставляться вимоги, надається необхідна допомога. За наслідками відвідувань складено 75 актів  обстеження умов проживання. 83 дитини  влаштовано до комунального закладу «Центр соціально – психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міської ради».

Питання щодо стану виконання батьківських обов’язків по відношенню до дітей розглядаються на засіданні  комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради. Протягом звітного періоду відбулося 18 засідань комісії, на яких  розглянуто  72 сім’ї. За результатами розгляду вирішується питання взяття  (зняття) сім’ї під соціальний супровід, батьки попереджаються  про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків,  з ними  проводяться профілактичні бесіди. Відносно 10 батьків ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП ( ухиляння від виконання батьківських обов’язків). 

Службою у справах дітей забезпечується здійснення контролю за додержанням вимог актів законодавства щодо захисту майнових та житлових прав дітей. За звітний період  проведено 18 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких було розглянуто 53 питання щодо захисту житлових та майнових прав дітей.

Спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 150 засіданнях суду з питань захисту прав та інтересів дітей.

З метою здійснення організаційних, координаційних функцій у вирішені питань соціального захисту дітей, попередження негативних явищ серед неповнолітніх в службі у справах дітей  створена координаційна рада з питань соціального захисту, профілактики бездоглядності та правопорушень серед  неповнолітніх. Координація зусиль дає змогу комплексно розв'язати проблеми бездоглядності та правопорушень дітей та створити належні умови для фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, тим самим підготувати неповнолітніх мешканців міста до самостійного життя.

Розроблений та затверджений  план засідань координаційної ради. Засідання координаційної ради проводиться 1 раз на  квартал,  на яких розглядаються нагальні питання щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, з запрошенням батьків, які притягуються до відповідальності за неналежне виконання  обов’язків щодо виховання дітей. Заслуховується стан роботи з профілактики правопорушень та бездоглядності, аналізи стану злочинності серед неповнолітніх міста, підводяться підсумки проведення профілактичних рейдів, аналізуються перевірки стану виховної роботи  в навчальних закладах міста, перевірки умов утримання дітей в неблагополучних сім’ях тощо. За звітний період проведено 4 засідання  координаційної ради.

На первинному обліку служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради перебуває 92 дітей – сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 19 дітей мають житло або частку житла на праві власності, 70 дітей  мають житло на праві користування. На квартирному обліку перебуває 3 дітей.

За звітний період працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками поліції  проводились рейди «Діти вулиці» з профілактики правопорушень, бездоглядності,  бродяжництва та жебракування серед дітей. Рейдовими перевірками охоплені ринки міста, вокзал, звалища, міський пляж, паркова зона, розважальні заклади,  та інші місця збору дітей.

За звітний період проведено 24 рейди «Діти вулиці», виявлено  29 дітей, які перебували на вулицях, у розважальних закладах міста у нічний час, вживали спиртні напої, тощо. Вилучені діти повернуті в сім’ї.

Соціально-психологічними службами проводилась робота щодо вивчення стану виховання та проживання дітей у проблемних сім’ях. Створено банки даних дітей і проблемних сімей. Здійснюється постійний контроль за вихованням даної категорії дітей у цих сім’ях. Дітям із соціально-незахищених категорій надається соціально-психологічна допомога.

Питання профілактики злочинності серед учнівської молоді розглянуто на колегії управління освіти ім. Б. Грінченка Южноукраїнської міської ради у  грудні 2023 року.

До управління освіти ім. Б. Грінченка Южноукраїнської міської ради у  2023 році не звертались щодо працевлаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Соціально - психологічними  службами  постійно  проводяться  перевірки  відвідування  учнями  навчальних  закладів.  У 2022/2023 навчальному  році  учні, які не  приступили  до  навчання  у навчальних  закладах міста  відсутні.

У місті функціонує 2 позашкільні навчальні заклади: центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа та станція юних техніків. Кількість  дітей охоплених  позашкільною  освітою  складає  в  закладах  освіти  підпорядкованих  управлінню  освіти - 1735 дитина що складає 40% від  загальної  кількості  дітей.

Управлінням  освіти та   закладами освіти узгоджено  графік  проведення правових  лекторіїв для  батьків  та  учнів спільно  з  представниками ювенальної поліції, службою у справах сім’ї та молоді   спрямованих  на  подолання  негативних  проявів в учнівському середовищі. Закладами освіти  приділяється важлива увага щодо  відвідування учнями навчальних занять у дистанційному форматі. На учнів, що не відвідують навчальні заняття без поважних причин протягом 10 днів, складаються подання  до служби у справах дітей.

На постійному контролі  адміністрацій навчальних закладів знаходяться питання щодо організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. Забезпечено проведення  у очному режимі занять гуртків і секцій у другу половину дня з дотриманням безпекових умов перебування учнів у закладі освіти. Створено умови щодо безкоштовного відвідування спортивних секцій, басейнів дітьми із пільгових категорій.

Серед учнів та батьків постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо додержання правил дорожнього руху. Вищезазначена робота включена до тематики проведення класних годин, уроків БЖД та виховних заходів. У навчальних закладах проводяться місячники безпечності руху.

У разі виявлення фактів булінгу, протидії насильству у закладах освіти розроблено алгоритм взаємодії із соціальними інституціями щодо профілактики та попередження даних негативних явищ.

Постійно проводяться онлайн зустрічі, години спілкування з батьками учнів щодо виконання  обов'язків із виховання та забезпечення освітою дітей.

Впровадження дистанційного формату навчання збільшує  поширення негативних звичок в учнівському суспільстві. У  навчальних  закладах  міста активно  впроваджуються  сучасні методи ранньої  профілактики  наркоманії серед  дітей  шляхом  проведення  тренінгів, індивідуальних бесід, годин  спілкування, відкритих заходів, флешмобів.

Комунальним підприємством «Служба комунального господарства» на виконання  рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 19.09.2012 № 331 «Про уповноваження посадових осіб щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення» з урахуванням змін внесеними рішення № 69 від 20.03.2013, наказами № 120 від 26.09.2012 та № 149 від 31.10.2013, № 61/1 від 28.04.2014 обов’язки по складанню адміністративних протоколів покладені на майстрів з благоустрою територій та майстра з озеленення територій.

Відповідальні особи постійно здійснюють  обстеження територій на предмет виявлення правопорушень у сфері дотримання Правил благоустрою та утримання зелених насаджень. В ході обстеження ведеться роз’яснювальна робота серед мешканців міста щодо недопущення порушень зазначених Правил.

Протягом 2023 року виконані наступні роботи:

  • ремонтні роботи дорожнього покриття по пр. Незалежності, виїзду № 2;
  • відновлення дорожньої розмітки по всіх вулицях міста, крім вул. Європейська та Енергобудівників завдовжки 11,8 км та пішохідних переходів – 976,4 м²;
  • технічне обслуговування апаратури світлофорного реагування;
  • утримання мереж вуличного освітлення (замінено 228 ламп та 24 світильники у с.Іванівка, по вул.Енергобудівників замінено 358 м/п кабелю, на площу перед будівлею  виконавчого комітету встановлено торшери зі світильниками, 26 одиниць пускорегулюючої апаратури, 9 од. лічильників обліку електроенергії);
  • здійснено обстеження всіх дорожніх знаків, направлено потребу на фінансування придбання та встановлення дорожніх знаків, замінено та встановлено 52 дорожніх знаки на вулицях загального користування;
  • утримання та технічне обслуговування зливових каналізаційних мереж (ремонт зливових решіток-35 од.; Очищення колодязів-26 од.; прочистка трубопроводу-574 м/п.).

На балансі комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» обліковується 44 багатоповерхових житлових будинків, 25 - з яких обладнані домофонними системами  (57 під’їздів).

Члени громадського формування з охорони громадського порядку м. Южноукраїнськ на виконання заходів комплексної Програми профілактики злочинності  та вдосконалення системи захисту  конституційних  прав і свобод громадян Южноукраїнської міської територіальної громади на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 21.12.2021 №853 протягом 2023 року  постійно залучалось ВРУП №3 ГУНП в Миколаївській області до охорони громадського порядку під час проведення масових заходів,  охорони адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування під час введення воєнного стану, а також до патрулювання міста Южноукраїнська під час комендантської години. Станом на звітній період дане ГФ налічує 50 членів.

Так, протягом 2023  року членами ГФ здійснювалось патрулювання міста спільно із працівниками поліції у вечірній час 2 рази на тиждень, а також участь членів ГФ у охороні громадського порядку під час масових заходів.  Проводилась постійна профілактична, роз’яснювальна робота із громадянами щодо дотримання комендантської години, робота з недопущення скоєння злочинів та правопорушень, фактів мародерства тощо.

Згідно Наказу МВС України № 622 від 21.08.1998 члени ГФ мають право на придбання, зберігання, облік, охорону, носіння, перевезення і використання зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них. На теперішній час 9 членів ГФ мають відповідні дозволи (з них 8 осіб мають дозволи як члени ГФ, 1 особа має дозвіл за інших підстав).

Протягом 2023 року завдяки активній участі  членів ГФ у патрулюванні міста під час дії воєнного стану виявлено, затримано та передано працівникам поліції 52 особи, які перебували у громадському місці у комендантську годину без поважних причин у п’яному вигляді. Крім того, під час патрулювання членами ГФ постійно здійснюється профілактична та роз’яснювальна робота з громадянами з метою профілактики правопорушень та злочинів.

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 12.08.2022 № 211 «Про погодження Статуту громадського формування з охорони громадського порядку Костянтинівського старостинського округу  Южноукраїнської міської територіальної громади «Буго-Гард» було погоджено статут зазначеного ГФ. Станом на звітній період дане ГФ налічує 54 члени, які протягом 2023 року залучались до охорони громадського порядку Костянтинівського старостинського округу Южноукраїнської міської ради під час проведення масових заходів,  а також до патрулювання селища Костянтинівка під час комендантської години. З початку року продовжувалось здійснюватися щоденне патрулювання селища Костянтинівка силами членів ГФ, проводилась постійна роз’яснювальна робота з недопущення скоєння правопорушень. З 01.01.2023 патрулювання здійснювалось щотижня кожного дня з понеділка по п’ятницю, за рідкими виключеннями бувало 5 днів на тиждень.

На теперішній час 8 членів ГФ мають відповідні дозволи на володіння та зберігання вогнепальної зброї.

Протягом 2023 року завдяки активній участі членів ГФ у патрулюванні селища Костянтинівка під час дії воєнного стану виявлено та проведено роз’яснювальну роботу, а в деяких випадках залучались працівники поліції для подальших дій.

Южноукраїнським міським відділенням Управління поліції охорони в Миколаївській області  протягом 2023 року проведено обстеження стану технічної укріпленості на 49 особливо важливому об’єкті (банки, банкомати, термінали, кімнати зберігання наркотиків або зброї, ювелірних магазинах, ломбардах, АЗС) та на 77 об’єктах всіх форм власності із складанням відповідних актів. Прийнято за договорами 11 тривожних кнопок громадського користування (всього 116).

Також, постійно проводяться спільні оперативні наради з керівництвом Южноукраїнського та Арбузинського відділень поліції, інструктажі з оперативним складом, зустрічі з представниками виконавчих органів ради. Також, ведеться інформаційна база щодо охоплення послугами охорони населення міста.

Відділом в м. Южноукраїнську Управління Служби безпеки України в Миколаївській області в рамках 2-х кримінальних проваджень повідомлено про підозру ряду мешканців регіону, які вчинили кримінальне правопорушення у сфері нелегальної міграції. Видворено за межі України, які перебували на території із порушенням міграційного законодавства. Притягнено до адміністративної відповідальності 1 іноземця за порушення міграційного законодавства.

Спільно з ВП №3 Вознесенського РУП на постійній основі здійснюють заходи (у т.ч. в рамках досудового розслідування кримінальних проваджень) щодо  виявлення, припинення та документування ознак вчинення кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також отруйних речовин.

Спільно з ГУ НП в Миколаївській області виявлено та ліквідовано ОЗУ, яке налагодило виробництво, зберігання та збут наркотичних речовин на території Южноукраїнського МТГ.

Протягом звітного періоду затримано 2-х мешканців регіону, які сприяли ворожій стороні шляхом збору інформації щодо місць розташування сил оборони, які залучені до оборони ВП «ПАЕС» та м. Южноукраїнськ.

Територіальне управління Служби  судової охорони у Миколаївській області (далі – ТУ Служби) постійно здійснює дієві заходи з охорони, недоторканості та цілісності приміщень Южноукраїнського міського суду Миколаївської області (далі – суд).

Разом з цим, ТУ Служби протягом 2023 року не зверталось щодо отримання фінансування згідно Програми, якою передбачено виділення коштів.

Після збройної агресії рф, починаючи з 24 лютого 2022 року, для забезпечення цілісності та недоторканості приміщень суду запобігання загрозам особистій безпеці суддів, а також працівників суду, приміщення суду прийнято під цілодобову охорону.

На теперішній час, пропускний режим до приміщення суду здійснюється за допомогою засобів технічної охорони.

Протягом 2023 року співробітниками 6-го взводу охорони 2-го підрозділу охорони ТУ Служби, які здійснюють охорону приміщень суду, недопущено до пронесення до приміщень суду 169 заборонених предметів, з яких 17 – балончики споряджені речовиною сльозогінної та дратівної дії, 68 - ножів, 5 - електрошокери та 63 інших колюче-ріжучих предметів.

За вказаний період здійснено належний допуск до приміщень суду 8691 відвідувачів та забезпечено безпеку 5344 судових засідань.

Встановлений на посту пропуску та охорони монітор, на який виводиться зображення з 7 камер відеоспостереження, дозволяє контролювати громадський       порядок в приміщеннях суду та прилеглій території, виявляти будь-які загрози суддям, працівникам суду тощо.

Керівництвом ТУ Служби налагоджена співпраця з місцевим відділенням поліції, які у найкоротший час, у разі скоєння правопорушниками адміністративного чи кримінального правопорушення в приміщеннях суду або на прилеглій території необхідності, надають допомогу співробітникам поста пропуску та охорони. Для фіксації правопорушення співробітники використовують портативний відео реєстратор, який знаходиться на форменому  одязі.

Так, 08 червня 2023 року під час здійснення пропускного режиму до приміщень суду нарядом поста пропуску та охорони у відвідувача виявлено ніж, за усіма ознаками схожий на холодну зброю. Завдяки професійності наряду поста пропуску та охорони дану особу затримано та передано працівникам поліції. Даний факт зареєстровано в ЄО № 2615 від 08.06.2023 та у подальшому відомості внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 ККУ.

Кожен зі співробітників забезпечений форменим одягом та взуттям, засобами індивідуального захисту (шоломи та бронежилети 4 класу захисту), засобами активної оборони (гумові кийки, газові балони та кайданки).

Також, розроблені Інструкції дій співробітників у разі сигналу «Повітряна  тривога», у разі застосування ворогом радіаційної, хімічної або біологічної зброї, та інші Інструкції, необхідні для забезпечення охорони громадського порядку, недопущення проявів неповаги до суду, забезпечення безпеки суддів, працівників суду та учасників судового процесу під час судових засідань.

Протягом 2023 року співробітниками не допущено жодних порушень громадського  порядку під час роботи суду, нарікань на неналежне виконання службових  обов’язків від керівного складу суду не надходило. Співробітники за якісне виконання службових обов’язків неодноразово заохочувалися відзнаками Служби судової охорони та суду.

Відділ зв’язків з громадськістю управління контролю та зв’язків з громадськістю апарату Южноукраїнської міської ради з метою організації постійного інформування населення про результати діяльності відділення поліції № 3 в боротьбі зі злочинністю, викриття особливо тяжких та тяжких кримінальних правопорушень, що набули широкого резонансу серед населення громади на офіційному сайті Южноукраїнської міської ради (http://yu.mk.ua/show/yuzhnoukrainske_viddilennya_politsii) є постійно діючі розділи: «Взаємодія з правоохоронними органами», «На сторожі правопорядку», «Профілактика злочинності», «Відеоспостереження», «Громадське формування» та «Южноукраїнське відділення поліції». Наповнення та оновлення інформаційними матеріалами цієї рубрики забезпечено у відповідності до вимог Положення про офіційний веб-сайт міста Южноукраїнська.

На виконання Програми на території громади встановлена система відеоспостереження «Безпечне місто», метою якої є підвищення рівня благоустрою громади, покращення роботи щодо забезпечення громадського порядку, профілактики злочинності та боротьби з нею, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян громади. 

На теперішній час встановлено та працює 33 камери відеоспостереження, встановлено обладнання системи відеоспостереження в відділенні №3  Вознесенського районного управління ГУ НП в Миколаївській області та обладнана серверна – централізоване місце зберігання та обробки всієї інформації, що надходить з камер відеоспостереження у приміщенні відділу взаємодії з правоохоронними органами УНС ВПО Южноукраїнської міської ради.

Камери розташовані на території Южноукраїнської міської територіальної громади з урахуванням найбільш напружених транспортних розв’язок та місць скупчення людей.

За допомогою високоякісних камер відеоспостереження, встановлених в місцях в’їздів/виїздів з території громади, здійснюється фіксація номерних знаків автотранспорту.

Камери системи відеоспостереження мають антивандальний корпус, стійкі до атмосферних впливів та мають вбудований ІК-освітлювач, що дає змогу ефективно працювати у нічний час. Завдяки окремій волоконно-оптичній лінії зв’язку, обладнання системи відеоспостереження працює автономно, незалежно від погодних умов та доступу до мережі Інтернет.

Крім того, у тестовому режимі працює модуль розпізнавання номерів транспортних засобів, який встановлений на в’їзді до Южноукраїнської міської територіальної громади.

Встановлена система відеоспостереження має значний економічний та соціальний ефект, діє цілодобово на постійній основі; надає змогу правоохоронцям вибрати визначені ділянки локальних об'єктів для своєчасного та швидкого реагування оперативних служб на стан дорожнього руху та правопорядку в місті. Крім того, правоохоронці мають змогу отримувати оперативну інформацію, проводити її моніторинг та зберігати цю інформацію з камер відеоспостереження  як у режимі реального часу, так і за минулий час.

З метою забезпечення ефективної та безперервної роботи системи відеоспостереження, збереження інформації в разі тимчасового відключення електроенергії в приміщенні, де розташований сервер відеоспостереження, встановлено резервне електроживлення (дизель-генераторна установка).

Також, приміщення міського музею та навчальних закладів міста обладнано індивідуальними системами відеоспостереження.

На  теперішній час вирішення питання щодо обладнання Южноукраїнської міської територіальної громади засобами відеоспостереження залишається актуальним.