Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Заходи безпеки на льоду

12.01.2024
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Управління з питань надзвичайних ситуацій
та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

ПОВТОРНО НАГАДУЄ ПРО ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ!

1. У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.

2. Забороняється виходити на недостатньо міцний лід. Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розведіть широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

3. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

4. Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

5. Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не будьте байдужими до них, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

6. Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річки товщина льодового покриву може бути різною.

Міцність льоду можна частково визначити візуально.

7. На водоймах безпечним уважається лід (при температурі повітря нижче 0°):

  • для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору — найміцніший, білого — міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду);
  • для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше  15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5 м);
  • при масовому катанні на ковзанах — товщиною не менше 25 см;

8. При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні.

Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду.

9. Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу.

10. При переході водойми на лижах рекомендується користуватись прокладеною лижнею, а за її відсутності — ділянкою, вкритою сухим снігом. Перш ніж рухатись, необхідно відстебнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць з рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно їх узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5 — 6 метрів. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.

Правила поведінки під час підлідного лову риби

1. Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5 – 6 метрів.

2. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15 — 20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 — 500 г на іншому кінці.

Будьте обережні!

Бережіть своє життя!