Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Послуги для ВПО від служби зайнятості

06.09.2023
Южноукраїнський відділ Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці. Слід звернути увагу, що для того, щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Це, зокрема - пошук роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання тощо. Роботодавці теж можуть скористатися програмами отримання компенсацій за працевлаштування внутрішніх переселенців.

Тож далі - про основні програми  та послуги служби зайнятості для ВПО: 

Набуття статусу зареєстрованого безробітного

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи:

- особисто, під час відвідування центру зайнятості;

- через єдиний державний портал електронних послуг.

Розмір допомоги по безробіттю для кожної людини визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. У 2023-му – це 6700 грн.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Послуги з працевлаштування.

Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний  пошук на Єдиному порталі вакансій  або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber. Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема - з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Професійне навчання та надання ваучерів. 

Служба зайнятості організовує безкоштовне професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці.

Служба має власну систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, які навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. З онлайн графіком формування навчальних груп за професіями та освітніми програмами можна ознайомитись за посиланням. Після успішного завершення навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучер на навчання дає можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, підвищення кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра. 

Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, які відповідають певним вимогам  за  затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. 

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 тисяч гривень та не перевищує:

150 тисяч гривень у випадку зобов’язання отримувача створити 1 робоче місце після отримання мікрогранту та прийняти на нього працівника;

250 тисяч гривень у випадку зобов’язання отримувача створити не менш 2 робочих місць після отримання мікрогранту та прийняти на нього працівників;

За кошти гранту можна придбати меблі, обладнання, сировину, матеріали, товари та послуги, пов’язані з реалізацією бізнес – плану, оплатити оренду приміщення, ліцензійне програмне забезпечення, замовити рекламу тощо. 

Аби отримати мікрогрант необхідно подати заявку через портал Дія разом з бізнес-планом свого проєкту. Після перевірки Ощадбанком кредитної історії заявника та його документів, він має пройти співбесіду з фахівцями служби зайнятості. За результатами співбесіди ухвалюється рішення про надання гранту. 

Одержувачі грантів також можуть, за бажанням, пройти навчання  з основ підприємницької діяльності.

Більш детальну консультацію можна отримати в Южноукраїнському відділі Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості за адресою: вул. Європейська, 54.