Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Командно-штабні навчання з цивільного захисту

17.08.2023
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

17 серпня 2023 року за дорученням першого заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації від 21.07.2023 №20-д/з у місті Южноукраїнську відбувся перший етап багатоступеневого командно-штабного навчання щодо дій органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області, Вознесенської районної ланки та її субланок з питань забезпечення заходів захисту населення і територій у разі виникнення радіаційної аварії  на ВП «Південноукраїнська АЕС», спричиненою військовою агресією рф проти України.

В ході навчань проведено розгортання роботи Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради. Відбулося спільне засідання зазначеної Комісії та начальників робочих груп Комісії з питань евакуації Южноукраїнської міської територіальної громади.

Метою навчання визначено:

- удосконалення навичок керівників у приведенні підпорядкованих органів управління в готовність до дій за призначенням;

- злагодженість дій органів управління та сил цивільного захисту, організація взаємодії та всебічного забезпечення у ході реагування на надзвичайні ситуації, зокрема у разі виникнення радіаційної аварії  на ПАЕС;

- поглиблення теоретичних знань, набуття практичних умінь і відпрацювання практичних навичок, необхідних для проведення заходів з цивільного захисту;

- перевірка готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання завдань за призначенням;

- виявлення недоліків в організації цивільного захисту, управлінні силами цивільного захисту, їх оснащенні та визначення шляхів усунення виявлених недоліків.

Крім того, в ході першого етапу навчання 16-17.06.8.2023 відпрацьовано навчальні питання (ввідні та практичні заходи) безпосередньо на об’єктах ВП «Південноукраїнська АЕС».

18 серпня 2023 року навчання продовжиться – в ході другого етапу будуть відпрацьовані дії органів управління та сил цивільного захисту під час виникнення надзвичайної ситуацій техногенного та природного характеру у територіальних громадах Вознесенського району.

Остаточні підсумки командно-штабних навчань будуть підведені після завершення другого етапу.