У Южноукраїнському міському історичному музеї підготовлено виставку «Чорнобильський набат: хроніка подій», присвяченої 37-річниці Чорнобильської трагедії. На ній представлені вимірювальні прилади та засоби захисту, що використовувалися при ліквідації радіаційного забруднення, тематичні друковані видання, фотокартки з місця катастрофи, нагороди ліквідаторів аварії на ЧАЕС. А також архівні документи, які були передані відділом соціального розвитку ВП ПАЕС, що свідчать про велику допомогу нашого міста постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Для учнівської молоді, яка завітала до музею, відбувся показ документального фільму «Чорнобиль P.S» зі згадками очевидців.
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.