Кронування дерев –обрізка зламаних гілок з метою омолодження дерев, це покращує не тільки внутрішній стан дерева, але й естетичний вигляд. Коронування проводять з жовтня до квітня ( до початку руху соку).
Кронуванная застосовують також у випадках коли крона аварійна або несе загрозу:
- крона дерева лежить на даху споруди;
- крона дерева заплутана в електричних лініях;
- крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпеку падіння;
- якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.
Отже, що потрібно знати, та як діяти у випадку якщо дерево аварійне, може впасти та пошкодити трубопровід, приватний будинок, паркан, тощо.
Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. № 1045.
За цим порядком людина має звернутися за дозволом до управління житлово-комунального господарства Южноукраїнської міської ради (вул. Дружби Народів, 23). В заяві потрібно вказати причину, чому ви хочете видалити дерево, або провести його кронування.
Після отримання заяви комісія, обстежить дерево, вислухає та складе відповідний Акт обстеження. У випадку, коли дійсно дерево не можна врятувати, тоді надається відповідний дозвіл на видалення дерева.
Пам’ятайте, за самовільне знищення зелених насаджень на території Южноукраїнської міської територіальної громади передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.
Накладення адміністративного штрафу не звільняє Вас від додаткових витрат за нанесення збитків громаді.
При значних збитках Вас може бути притягнуто до кримінальної відповідальності.