За інформацією Національної поліції в Київській області у приватному будинку в Княжичах, що на Київщині 29 січня 2023 року, без ознак життя виявили трьох людей. Знайдено мертвими - 45 – річного господаря та двох його гостей: 51 – річного чоловіка та 48 – річну жінку.
За попередніми даними трагедія сталась через встановлення генератора в гаражному приміщенні, яке примикало до будинку і мало погану вентиляцію.
Через періодичні відключення світла, серед населення почали мати попит генератори. Проте при недотриманні правил користування незамінна річ може стати причиною пожежі та отруєння .
Під час користування генератором потрібно звернути увагу на цілий ряд факторів.
Розміщення
Генератор потрібно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні зі справною вентиляцією і можливістю провітрювання. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) має бути не меншою ніж 6 м. Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання повинно бути усунуто негайно.
Підключення
Підключення генератора до споживачів тільки за інструкцією. Цим має займатись виключно кваліфікований електрик. Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність даної моделі генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху). При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлювальний контакт.
Експлуатація
Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника. Перед пуском необхідно перевірити стан електропроводки, за необхідності, усунути їх пошкодження. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені. Необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами. Також його не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Окрім того, слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються. Під час роботи електрогенератора слід контролювати його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, слід негайно вимкнути та знеструмити електрогенератор.
Під час використання електрогенераторів забороняється:
Алгоритм дій під час загоряння генератора:
Водопінний та водний вогнегасник не можна використовувати для гасіння електроустановок. Це небезпечно для життя.
Дотримання цих правил допоможе вберегти від пожежі себе, своїх близьких та власну оселю.