Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Попередження травматизму

10.01.2023
Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Зима - це не тільки пухнастий сніг, веселі дитячі ігри у дворі, зимові види спорту. Це ще і перемінлива погода: то снігопад, то відлига, то хуртовина, то ожеледиця. І все це часто приводить до отримання травм.

Увага і обережність є основними засобами профілактики травматизму, часто не тільки зимового. Виходячи на вулицю, потрібно контролювати кожен свій крок. Нерозчищені вулиці і накатані ожеледні доріжки краще обходити. Краще всього для зими підходить взуття на плоскій платформі. Важливо щоб платформа була з не з ковзкого матеріалу (рифленої резини або каучуку з глибоким протектором), при цьому рифлення повинно йти поперек платформи або по типу сітки. Зменшенню ковзання допоможуть наклеєні на платформу в ділянці носка і п'ятки куски лейкопластиру. Головне правило: взуття повинно бути стійким.

Особливо обережним потрібно бути на вході до установ і споруд, при будівництві яких використовувалась плитка, на автотранспортних зупинках.

Бажано не носити сумки на довгих ручках, які, звисаючи з плеча, переміщують центр тяжіння і тягнуть вниз. Небезпечні в плані отримання травм і капюшони, які звужують поле зору і заважають при переході вулиці вчасно оцінити ситуацію на дорозі.

Як правило, травма – це результат падіння, і часто – неправильного падіння.

Якщо ви відчуваєте, що падіння не уникнути, постарайтеся присісти – так зменшується висота з якої ви падаєте. Крім того в момент падіння необхідно постаратись згрупуватись – втягнути голову і прижати лікті до тулуба. Якщо, посковзнувшись, ви втрачаєте рівновагу, ні в якому випадку не падайте на витягнуті руки. Падати обов'язково потрібно на бік, бо якщо людина падає на спину, то є загроза травмувати хребет і голову. Але. якщо ви все таки падаєте на спину, притиснііть підборіддя до грудей, а руки розставте як можна ширше. Це застрахує вас від черепно-мозкової травми.

При падінні зі слизьких східців дуже важливо захистити лице та голову - постарайтеся прикрити їх руками. Не намагайтеся затормозити падіння, розтопиривши руки і ноги, - це тільки збільшить кількість травм.

Літні люди із-за вікових особливостей скелета нерідко отримують дуже серйозні травми, які можуть бути причиною інвалідності. В похилому віці навіть невеликий удар може стати причиною переломів, особливо це стосується жінок (більш схильні до остеопорозу). Тому немолодим людям взагалі не бажано виходити в ожеледицю з дому без супроводу. А якщо все-таки неможливо відкласти вихід із дому, то обов'язково потрібно брати з собою палку з металевим кінцем, яка допоможе зменшити ковзання.

Людина отримує травму в секунди, а одужання наступає дуже повільно,тому будьте уважні, обережні, бережіть себе!