Проблему поширення наркотиків не можна вирішити лише караючи тих, хто їх розповсюджує. Слід запобігати саме споживанню наркотичних засобів, особливо серед підлітків та молоді. Найменше, що може кожен для цього зробити – більше спілкуватися із членами своєї родини, прислухатися до їхніх проблем те переживань. У зоні ризику перебувають недолюблені та недоглянуті діти. Відсутність з боку батьків інтересу до життя підлітка, бездоглядність, занурення у власні проблеми, уявне безсилля, конфліктна ситуація в сім'ї - все це так чи інакше може сприяти поступовому "відторгненню" підлітка, що шукає можливості самореалізації, розуміння, дружньої участі, визнання.
Батьки мають бути уважними до своїх дітей, обізнані з їх захопленнями і способами отримання задоволення підлітками, повинні звертати особливу увагу на появу в лексиконі дитини характерних сленгових слів, бо сленг свідчить про цікавість дитини до особливо небезпечних синтетичних аналогів наркотиків і психотропів. Батькам слід звертати увагу на всі без винятку зміни, які відбуваються з їхніми дітьми, - від поведінкових до емоційних, від зовнішнього вигляду до сфери інтересів. Це потрібно робити не лише через підозри у вживанні наркотиків, а й для того, щоб мати постійний діалог з дитиною і не давати їй можливості хоча б на мить засумніватись у батьківській увазі й підтримці.
ЧИ можливо повністю вилікуватися від наркоманії?
Все залежить від бажання жити по — іншому. Чудодійних методів, ліків і операцій, які можуть вирішити проблему замість самої людини, не існує. Але без професійної допомоги позбавитися від наркотичної залежності досить проблематично.
Якщо ви стикнулися з цією проблемою, як батьки, як друзі, як вчитель, як лікар,
чи просто, як стороння людина
повідомляйте в поліцію за телефоном 102,
службу у справах дітей – 5-57-90
або до Южноукраїнського міського центру соціальних служб за телефоном 0505549805.